رئیس دانشگاه پیام نور: نمایندگان مجلس برای حذف دانشگاه پیام نور تحت فشار هستند

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: نمایندگان مجلس برای حذف پیام نور تحت فشار هستند، طرح آمایش و ساماندهی دانشگاه‌ها را قبول داریم ولی این مسئله باید در فرآیندی صحیح انجام شود.

سهم ناچیز خانم‌ها در حوزه فناوری اطلاعات!/ خانم‌ها 25 درصد کمتر حقوق می‌گیرند

سهم اشتغال آقایان در حوزه فناوری اطلاعات ۸۴ درصد است و خانم‌ها ۱۶ درصد.

به مناسبت روز خبرنگار پای هوش مصنوعی به روزنامه‌نگاری هم باز می‌شود؟

هوش مصنوعی با سرعت رشدی که دارد، سازمان‌های خبری را متحول و تولید محتوا را خودکار می‌کند. با این حال، نگرانی‌های اخلاقی را افزایش می‌دهد و ممکن است بر امنیت شغلی روزنامه‌نگاران نیز تأثیر بگذارد؛‌ در این بین ایجاد تعادل بین کارایی هوش مصنوعی و بینش انسانی کلیدی برای آینده روزنامه‌نگاری است.

اشتغالزایی بیش از ۵۰۰ بانوی «فنوجی» با سوزن دوزی

یکی از بانوان کارآفرین صنایع دستی در رشته سکه دوزی، سوزن دوزی وطراحی دوخت با پشتکار فراوان توانست زمینه آموزش و اشتغال را برای بیش از ۵۰۰ بانوی شهرستان فنوج فراهم کند.

سیاست‌های دوگانه نظام آموزشی در حوزه مهارت‌افزایی/ مهارت آموزی در دانشگاه‌ها شوآفی بیش نیست

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای انقلاب اسلامی تهران بر این باور است که مهارت آموزی در دانشگاه‌های کل کشور شوآفی بیش نیست.

آن مَرد نان داد

یک صنعتگر دزفولی با خرید مکان واحدهای تولیدی راکد و بکارگیری نیروی انسانی اخراج شده این شرکت‌ها توانست سهم بسزایی در ایجاد اشتغال ایفا کند.

کلاف سردرگم نظارت بر مؤسسات کنکور

هر زمان فضای سیاست‌گذاری علمی کشور به سمتی حرکت می‌کند که کنکور حذف شود، صدای بلند مخالفان گوش جامعه را کر می‌کند که اتفاقاً یکی از ذی‌نفعان اصلی این ماجرا، مؤسسات کنکور هستند.

اشتغالزایی کار‌آفرین کاشمری برای ۳۵۰ نفر در حوزه صنایع دستی

کارآفرین صنایع دستی خراسان رضوی گفت: در مجموعه ام ۴۵رشته صنایع دستی فعال است که علاو ه بر اشتغالزایی برای ۳۵۰نفر از زنان سرپرست خانواده کمیته امداد و بهزیستی، برای ۱۰نفر از زندانیان کاشمر نیز آموزش را شروع کرده ام.

برترین دانشگاه‌های جهان در حوزه اشتغال کدامند؟

بیستمین نسخه رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS برای سال ۲۰۲۴ میلادی، دارای ۱۵۰۰ موسسه در ۱۰۴ منطقه جهان است و تنها رتبه بندی در نوع خود است که بر اشتغال و پایداری تأکید دارد.

نقش پارک‌های علم و فناوری سلامت در توسعه اقتصاد

رئیس شورای سیاست‌گذاری مرکز توسعه گردشگری سلامت در کشورهای اسلامی گفت: برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای باید پارک‌های علمی و فناوری تخصصی در تمام حوزه‌ها ایجاد شود تا در این فضا شرکت‌های دانش‌بنیان فعال و فناوری‌تر شوند.
قبلی۴بعدی