در گفتگوی تفصیلی مطرح شد؛ فصل جدید تحول در «اقتصادِ دانش بنیان» آغاز شد

معاون توسعه شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی می‌گوید فصل جدید تحول در اقتصاد دانش بنیان با اجرای مدل جدید ارزیابی دانش‌بنیان‌ها آغاز شده که در آن به اثرگذاری اقتصادی شرکت‌ها توجه ویژه می‌شود.

به مناسبت روز علوم پایه؛ نخبگان از تحصیل در علوم پایه فراری شده‌اند/ چالش‌های علمی در انتظار آینده ایران

بررسی‌ها نشان می‌دهد که اگر سرمایه‌گذاری و توجه جدی به علوم پایه صورت نگیرد و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان در توزیع استعداد‌ها متوزان نشود، قطعا کشور در آینده دچار چالش‌های علمی می‌شود.

فصل جدید تحول در «اقتصادِ دانش بنیان» آغاز شد

اقتصاد ایران: معاون توسعه شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی می‌گوید فصل جدید تحول در اقتصاد دانش بنیان با اجرای مدل جدید ارزیابی دانش‌بنیان‌ها آغاز شده که در آن به اثرگذاری اقتصادی شرکت‌ها توجه ویژه می‌شود.

پارک‌های علم و فناوری صاحب متولی شد/پوست‌اندازی در بخش نوآوری وزارت عتف

معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم که در دولت سیزدهم تاسیس شد، توانست خلاء فقدان متولی برای پارک‌های علم و فناوری به عنوان اصلی‌ترین محمل توسعه اشتغال دانش‌بنیان را پُرکند.

نهمین نکوداشت هفته چاپ ؛ برنامه سه تشکل علمی و تخصصی برای توسعه کسب و کار های حوزه صنایع خلاق و معرفی رشته ها و حوزه های جدید به دانشجویان و دانش آموختگان

رییس انجمن علمی فناوری چاپ ایران با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز ۸ دوره نکوداشت هفته علوم و فناوری چاپ گفت: نهمین نکوداشت هفته چاپ از ۵ الی ۱۱ شهریور و با شعار صنعت چاپ ،صنعت فناور در قالب ۷ همایش و نشست علمی و تخصصی برگزار خواهد شد.

وزیر میراث‌فرهنگی: جوانرود می‌تواند قطب گردشگری تجاری باشد

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از بازدید از بازارچه مرزی جوانرود، گفت: این شهر توان تبدیل شدن به قطب گردشگری تجاری را دارد.

گزارش بازارکار از چالش های نظام سلامت کشور؛ از چالش نظام ارجاع تا نبود مشوق و قانون حمایتی برای پزشکان عمومی

"یا من اسمه دوا و ذکره شفاء" ذکری است که همه دوست دارند بر زبان جاری نمایند و این ذکر تابلوی زیبای مطب اغلب پزشکان است و آنها با توسل به این ذکر دستان سبز و شفابخشِ خدا هستند.

رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری جهاد دانشگاهی تاکید کرد: زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور نیازمند بازنگری در تقسیم کار بازیگران اصلی

رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان جهاد دانشگاهی با اشاره به انواع موازی‌کاری‌ها، تداخل‌کاری و تعدد مسوولیت در نظام ملی نوآوری و فناوری، خواستار تقسیم وظایف متولیان حوزه زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور با هدف اثرگذاری و هم‌افزایی هرچه بیشتر بازیگران اصلی این عرصه شد.

به مناسبت هفته دولت اعلام شد اجرای برنامه «رشد تولید» و «توسعه صادرات» در دستور کار صندوق نوآوری/اعطای وام اشتغال به شرکت‌ها

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های کشورهای اطراف برای جذب استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی، گفت: در حالی که سرمایه اولیه ۳ هزار میلیاردی صندوق تامین نشده است، ما برای تامین مالی شرکت‌های اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور به ۱۰۳ همت منابع مالی نیاز داریم. ولی در حال حاضر اعداد و ارقامی که برای سرمایه صندوق اعلام می‌شود، بسیار کوچک است.

روایت بانویی که خانه‌اش را برای کارآفرینی فروخت

داستان کشاورز و کارآفرین شدن، فاطمه کاهی جذاب و البته تاثیر گذار است، این بانوی ۶۵ ساله بروجردی به واسطه صحبت یک کارگر لر در تهران، خانه و زندگیش را می‌فروشد و‌ ۸۴ هکتار زمین کشاورزی خریداری می‌کند.
قبلی۳بعدی