صنف اسباب بازی اتحادیه ندارد

دوران کودکی همه ما با بازی و انواع اسباب‌بازی گره خورده است. بازی‌های محلی و اسباب‌بازی‌های دست‌دوز. همه آن بازیچه‌هایی که هر یک به نوبه خود در روند رشد و پویایی ما موثر بودند.

۱۵ اکتبر؛ روز جهانی عصای سفید؛ یادآور عزم جامعه نابینایان

۱۵ اکتبر (۲۳مهر) روز جهانی عصای سفید، روزی است که هرساله در تقویم‌ها تکرار می‌شود تا نمادی باشد برای نشان‌دادن اراده، عزم، استقلال و تکریم و نیز فریاد عدالتخواهی و برابری اجتماعی برای معلولانی که از نعمت بینایی محروم‌ هستند اما با چشم‌ دل نعمت‌های خداوندی را نوازش می‌کنند.

به مناسبت «روز جهانی ناشنوایان» در جستجوی گوش‌هایی «شنوا» برای شنیدن «ناشنوایان»

2 تا ۴ در هزار موالید دچار کم‌شنوایی شدید تا عمیق هستند؛ معلولیتی ناملموس و پنهان که افراد مبتلا به‌ آن، برای برقراری ارتباط با جامعه از زبان خاص خودشان یعنی زبان اشاره استفاده می‌کنند، در این میان اما فعالان حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت می‌گویند این زبان در جامعه به رسمیت شناخته نشده و همین امر ناشنوایان را با چالش‌هایی برای تحصیل، اشتغال و حتی انجام برخی کارهای روزمره مواجه کرده است و پایین بودن میزان استخدام ناشنوایان نسبت به سایر معلولان، می‌تواند گواهی بر همین موضوع باشد.

روز جهانی گردشگری و سهم ایران در جذب گردشگر

روز جهانی گردشگری در تقویم جهانی هرسال ۲۷ سپتامبر (۵ مهر) است، سازمان جهانی گردشگری از رشد ۳۱۵ درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران در سال ۲۰۲۲ خبر داده است.

پربازدیدترین و پردرآمدترین مقاصد گردشگری جهان

روز جهانی گردشگری هر سال در ۲۷ سپتامبر گرامی داشته می‌شود. داده‌ها حاکی از آن است که ایالات‌متحده‌، اسپانیا، فرانسه، تایلند و بریتانیا پردرآمدترین مقاصد گردشگری جهان هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب: جشنواره نکوداشت روز جهانی گردشگری ۱۴۰۲ برگزار می‌شود

همزمان با آغاز هفته گردشگری، جشنواره نکوداشت روز جهانی گردشگری ۱۴۰۲ با محوریت میراث فرهنگی و سرمایه‌گذاری پایدار، به همت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود.

روایت بانوی خرم‌‌آبادی که با اینستاگرام به نجاری رسید!

اوایل ۱۴۰۰ در اینستاگرام متوجه فعالیت یک بانوی نجار در خرم‌آباد شدم، برای اینکه کارش را از نزدیک ببینم به کارگاه مراجعه کردم، بوی چوب به مذاقم خوشم آمد، جرقه کار در همان کارگاه زده شد.

حضور دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه ظرفیت مناسبی را برای شهر ایجاد می‌کند

با توجه به اینکه تقویت مرجعیت علمی، رشد دیپلماسی عمومی و گسترش زبان فارسی سه علت جذب دانشجوی بین‌الملل است و اصل پذیرش دانشجو یک راهبرد و برنامه اصلی برای وزارت علوم است دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان نیز در این زمینه گام‌های موثری برداشته است.

عضو هیئت علمی گروه ریاضی دانشگاه آزاد مطرح کرد؛ چرا دانشجویان از رشته‌های علوم پایه فراری شده‌اند؟

مرتضی فتحی‌مقدم تأکید کرد: عوامل متعددی در گریزان شدن دانشجویان از رشته‌های علوم پایه وجود دارد اما در این میان سیاست غلط آموزشی در مدارس و آینده پرابهام این رشته‌ها اثر بیشترین تأثیر را داشتند.

مزایای توسعه اشتغال در روستاها

روستاها به عنوان بخشی از ساختار کشورها نقش مهمی را ایفا می‌ کنند. اشتغال در روستاها بهبود شرایط زندگی جامعه روستایی، کاهش مهاجرت به شهرها و توازن توسعه اقتصادی و اجتماعی را در کشورهای توسعه یافته را به همراه دارد.
قبلی۲بعدی