وضعیت بازار کار هوش مصنوعی در ایران

کافی است نگاهی به فهرست ارزشمند‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان یا بزرگ‌ترین شرکت هوش مصنوعی ایران بیندازید.

گلیم‌بافی، هنری که گذر زمان بر ارزش آن می‌افزاید

درحالی‌که بسیاری از ما فقط به امید رونق تولید با حرکت چرخ کارخانجات صنعتی بزرگ و نیمه بزرگ همراه هستیم تا تولیدات و اشتغال‌زایی زیادی را به همراه داشته باشند، اما فعالیت‌های دیگری همچون صنایع دستی را به فراموشی سپردیم.

آینده بشر در حوزه آموزش به کدام سمت می‌رود؟ تاثیر شگرف هوش مصنوعی بر حوزه آموزش

هوش مصنوعی مولد، چیزی است که به تازگی به نحو خیره کننده‌ای در حال توسعه است و مورد استقبال انبوه مردم نیز قرار گرفته، اما کارشناسان در دو جبهه مخالف، یک جبهه نگران آثار آن بر فراهم کردن امکان تقلب و مقاله‌نویسی و جبهه‌ی دیگر خرسند از تسهیل آموزش در سراسر جهان و تحقق عدالت آموزشی است.

گفت‌وگوی با تهیه‌کننده، کارگردان و مجری ــ بازیگر مستند مسابقه «بومگرد» مهارت‌های روستایی ‌با چاشنی طبیعت‌گردی

مستند مسابقه «بومگرد» شما را با خود به سفر می‌برد تا تجربه متفاوتی از زندگی روستایی داشته باشید. این مسابقه تلاشی است برای ارتقای گردشگری مسئولانه و حفظ محیط‌زیست ایران. یعنی بدون این‌که خواسته و یا ناخواسته به محیط زیست آسیبی بزنید، بتوانید به هر نقطه از کشور سفر کنید. ضمنا در این مسابقه از هتل‌های لاکچری و چند ستاره و رستوران‌های لوکس و فست‌فود خبری نیست.

کارآفرینی با چاشنی سرسختی؛ معلولانی که عصای دست دیگران می‌شوند

دیدار با مدیر عامل خوش قلبی که با استخدام جوانان ناشنوا از آنان حمایت کرده و آشنایی با معلولانی که برای خود و بقیه کارآفرینی کرده‌اند رهاورد سفر یک روزه ما به شهرستان آذرشهر است.

رتبه ایران در هوش‌ مصنوعی

هوش مصنوعی حالا فضای کسب‌وکارها، دولت‌ها و جوامع را متحول کرده و امسال جهشی بزرگی به سمت جلو داشته است. ظهور چت‌بات چت جی‌پی‌تی و رقابت بر سر آن در میان شرکت‌های بزرگ فناوری برای توسعه مدل‌های هوش مصنوعی مولد، به یک بحث عمومی در مورد بهترین نحوه مدیریت مخاطرات و چالش‌های این فناوری جدید منجر شده است.

بالاترین شانس اشتغال مربوط به کدام دانشگاه‌ است؟

رئیس مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی به عنوان تنها مرجع علمی که به اشتغال دانش‌آموختگان را پایش و رصد می‌کند، گفت: در حال حاضر میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان در مقطع دکتری ۶۷ درصد و میزان اشتغال کارشناسی ارشد ۵۷ درصد است.

مزایای اعزام نیروی کار به کشورهای خارجی از ارزآوری تا انتقال فناوری صادرات نیروی کار

سیاست اعزام رسمی نیروی مازاد کار همواره و از دیرباز مورد تأیید دولت‌های مختلف بوده و این سیاست در دولت فعلی نیز در حالی دنبال می‌شود که مرکز آمار ایران در آخرین گزارش خود نرخ بیکاری سال گذشته را با کاهشی 0/2 درصدی نسبت به سال 1400 حدود 9 درصد اعلام کرده است.

واکنش به ممنوعیت تبدیل وضعیت و استخدام رسمی قطعی در برنامه هفتم توسعه/ باید استخدام های دولتی را عادلانه کنیم

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: رسمی قطعی شدن افرادی که در آزمون استخدامی پذیرفته شده اند، البته پس از گذر از مقطعی و طی شرایطی موجب ثبات شغلی و امنیت خاطر افراد و انگیزه مندی بیشتر آن‌ها نسبت به خدمتی که ارائه می‌کنند، می‌شود.

به مناسبت ۱۰ تیر؛ روز صنعت و معدن صنعت و معدن مهم‌ترین موتور محرکه اقتصاد

دهم تیرماه، بر پایه مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز صنعت و معدن نامیده شده‌است. این روز فرصت مناسبی است که به مهم‌ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاه بیشتری شود چرا که این بخش به عنوان عامل مولد اشتغال پایدار در افزایش تولید ناخالص ملی و در آمد سرانه نقش بسزایی دارد.
قبلی۵بعدی