بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۱۳۰۴
دوشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۹

فرماندار جعفرآباد با اشاره به صدور مجوز احداث ناحیه صنعتی طغرود ۲، گفت: کارکرد این ناحیه صنعتی صرفا صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و دامی با هدف معرفی نشان اقتصادی غذای حلال با برند «طیب» برای محصولات کشاورزی، دامی و زارعی این شهرستان خواهد بود.

ذبیح اله عبداللهی در گفتگو در با خبرنگار ایرنا، اضافه کرد: نشان «طیب» که محور محصولات غذایی تولیدی شهرستان جعفرآباد قم انتخاب شده با احداث ناحیه صنعتی طغرود ۲، طی چند سال آینده می‌تواند نقش مهمی در تولید و صادرات محصولات حلال در سطح کشور‌های اسلامی داشته باشد.

وی با بیان اینکه کشاورزی و دامداری مهمترین مزیت‌های اقتصادی جعفرآباد است، خاطرنشان کرد: هم اینک عمده محصولات دامی و کشاورزی این شهرستان فراوری نشده و ارزش افزوده‌ای برای شهرستان به دنبال ندارد.

وی ادامه داد: این شهرستان بعنوان یکی از قطب‌های مهم در تولید دام، بخاطر نبود صنایع تکمیلی و تبدیلی بدون اینکه بتواند از محصولات مختلف پروتئینی مانند پودر خون، گوشت، استخوان و ... در حوزه گوشت استفاده کند فقط گوساله‌ها را پروار کرده و به دست دلالان می‌سپارد.

عبداللهی عنوان کرد: امکان فراوری و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در پیوند بین صنعت و سفر مردم، در محصولات مختلف دامی، کشاورزی و باغی این شهرستان به خصوص در محصولاتی مانند تولید انواع نان، کلزا، گندم، میوه ها، محصولات لبنی و پروتئینی و ... وجود دارد که تاکنون صرفا با خام فروشی علاوه بر کاهش ظرفیت واقعی اشتغال در حوزه اقتصادی نیز کارکرد مطلوبی برای توسعه شهرستان نداشته اند.

فرماندار شهرستان جعفرآباد اظهار داشت: ناحیه صنعتی ۲ ویژه تبدیل و تکمیل صنایع کشاورزی است و اجازه استقرارهیچ واحد دیگری در این ناحیه بخاطر مشکلات زیست محیطی وتوجه به ارزش افزوده محصولات، داده نخواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اینک حدود ۵۰۰ جوان در شهرستان جعفرآباد جویای کار هستند، گفت: طبیعتا ظرفیت دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان بسیار کمتر از جذب این تعداد است، ولی ایجاد ناحیه صنعتی طغرود ۲ می‌تواند ظرفیت اشتغال بیشتری نسبت به جمعیت جویای کار شهرستان فراهم کند.

عبداللهی با بیان اینکه ناحیه صنعتی طغرود ۲ با برند طیب بستر بزرگی برای اشتغال جوانان خواهد بود، گفت: گردش مالی برند حلال بالغ بر دو هزار میلیارد دلار در سطح جهان است که در بین مسلمانان و غیرمسلمان مشتریان بی‌شماری دارد و استان قم نیز می‌تواند با بسترسازی برای احداث واحد‌های تکمیلی و تبدیلی سهمی از تجارت داشته باشد.

ناحیه صنعتی طغرود (شهرک و منطقه صنعتی) در کیلومتر ۳۰ جاده جعفریه (بخش جعفرآباد – ابتدای جاده طغرود) واقع شده و مجوز احداث ناحیه صنعتی طغرود ۲ نیز به موازات آن با پیگیری‌های مسوولان استانی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم، صادر شده‌است.

وی همچنین بیان داشت: مجوز جذب ۵۸ نیروی بومی در نیروی انتظامی و حدود ۱۵۰ نفر نیز در ۳۰ اداره تازه تاسیس شهرستان جعفرآباد گرفته شده که آن نیز در کاهش بخشی از مشکل بیکاری افراد تحصیل کرده موثر خواهد بود.

جعفرآباد با وسعتی حدود ۶۵۰ کیلومترمربع در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر قم قرار دارد.

طبق مصوبه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ هیات دولت وقت، بخش جعفرآباد به شهرستان ارتقا پیدا کرد، این شهرستان جدیدالتاسیس از ۲ بخش مرکزی و دهستان قاهان تشکیل شده است که جمعیت رسمی شهرستان ۲۷ هزار نفر و جمعیت غیر رسمی آن ۴۰ هزار نفر است.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر