بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۱۳۲۰
دوشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به پرداخت ۸۷۱ میلیارد تومان تسهیلات خوداشتغالی، گفت: جشن توانمندسازی ۵ هزار مددجویان استان کرمان با حضور رئیس کمیته امداد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، ناصر عسکری‌نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) با شناسایی استعداد‌های آن‌ها یکی از سیاست‌های کمیته امداد است، اظهار داشت: این توانمندسازی از طریق اعطای تسهیلات و مشاوره به آن‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه این افراد دیگر مستمری کمیته امداد را دریافت نمی‌کنند، افزود:، اما سایر خدمات کمیته امداد در قالب پرداخت جهیزیه، مسکن، حمایت از فرزندان آنها، درمان و ... به این افراد ارائه خواهد شد.

عسکری‌نژاد با بیان اینکه سال گذشته جشن توانمندسازی ۲ هزار مددجوی کمیته امداد در استان کرمان گرفته شد و امسال نیز جشن توانمندسازی ۵ هزار مددجو در استان کرمان برگزار می‌شود، ادامه داد: ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه هفتم دی‌ماه جشن توانمندسازی مددجویان استان کرمان برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از برگزاری این جشن با حضور رئیس کمیته امداد کشور در مصلای بزرگ امام علی کرمان خبر داد و گفت: در کنار این جشن نمایشگاهی از دستاورد‌های مددجویان کمیته امداد استان کرمان نیز برپا خواهد شد.

عسکری‌نژاد با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال ۳ هزار و ۶۹۲ سری جهیزیه به ارزش ۱۲۱ میلیارد تومان به زوج‌های استان کرمان اعطا شده است، افزود: ۳ هزار و ۵۳۱ مورد لوازم ضروری منزل نیز برای خانوار‌های تحت پوشش، کمیته امداد تامین کردیم.

وی با اشاره به اینکه امسال اعتبارات خود اشتغالی استان کرمان حدود دو همت است، گفت: تاکنون حدود ۸۷۱ میلیارد تومان معادل ۴۸ درصد این اعتبارات پرداخت شده و امیدوار هستیم که طی سه ماه باقیمانده بتوانیم کل اعتبارات استان در این زمینه را جذب کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از افتتاح طرح دو منظوره ۲۰ واحد مسکونی که ۲۰ سامانه خورشیدی ۵ کیلوواتی خورشیدی روی سقف آن واحد‌ها نصب شده در قناتغستان ماهان خبر داد و افزود: هزار و ۲۰۰ سامانه خورشیدی چند کیلوواتی نیز تا پایان سال گذشته وارد مدار شده و قرارداد راه‌اندازی هزار و ۶۰۰ سامانه خورشیدی چند کیلوواتی نیز با دستگاه‌های مربوطه منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۴ هزار و ۵۴۴ نفر از کمیته امداد استان کرمان خدمات دریافت می‌کنند، حدود ۱۱۰ هزار و ۷۶۸ مورد مستمری‌بگیر هستند، بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ حدود ۵۱۶ میلیارد تومان و در سال گذشته ۱۰۵۰ میلیارد تومان و در سال جاری ۸۷۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت کرده‌ایم.

عسکری‌نژاد با بیان اینکه در بحث ودیعه مسکن یا کمک به اسکان مددجویان حدود ۲ هزار و ۶۶۲ مورد کمک انجام شده است، گفت: در راستای تامین مسکن مددجویان امسال هزار و ۵۳۱ واحد مسکونی ساخته و به مددجویان واگذار شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از وجود حدود ۲۷ هزار کودک یتیم و محسنین در استان کرمان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۳ هزار مورد آن یتیم هستند و ۶۸ هزار حامی از سراسر کشور به ایتام و محسنین کمک می‌کنند که امسال ۱۴۴ میلیارد تومان به حساب این ایتام و محسنین واریز کرده‌اند.

انتهای پیام/۵۱۱/

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر