بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۱۴۰۱
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: همایش استانی برندسازی برای ۲ رسته لوازم خانگی و صنعت روشنایی کم مصرف که در شهرستان های بانه و سقز تولید می شوند، برگزار می شود.
چهارشنبه ۰۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
همایش استانی برندسازی در صنعت لوازم خانگی و روشنایی در کردستان برگزار می‌شود

به گزارش بازارکار از خبرگزاری فارس از سنندج، بختیار خلیقی صبح امروز در نشست با تولیدکنندگان لوازم خانگی و صنعت روشنایی، اعضای اتاق بازرگانی، نخبگان اصناف و جمعی از مدیران استانی در محل اتاق بازرگانی سنندج اظهار کرد: پایان دی ماه ‌جاری با همت صاحبان صنایع، نخبگان دانشگاهی و مسئولان استان کردستان، همایش برندسازی در صنعت لوازم خانگی و روشنایی در بانه برگزار می‌شود.
وی گفت: مقام معظم رهبری هر ساله مواردی را که به حوزه تولید مربوط است در قالب شعار سال به مسوولان گوشزد می‌کنند و این نشان از توجه ایشان به تولید است، چرا که به فرمایش رهبری، تنها راه نجات کشور، کاهش و کنترل تورم و مقابله با تحریم های ظالمانه و توجه به امر تولید است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه همایش استانی برندسازی برای ۲ رسته لوازم خانگی و صنعت روشنایی مصرف در بانه برگزار می‌شود، افزود: شناساندن تولیدات استان به سراسر کشور ضروری بوده و این امر با برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های این چنینی امکان‌پذیر است.
خلیقی با اشاره به اینکه ارتباط بین صنعت و دانشگاه ضروری است، ادامه داد: متاسفانه در زمینه همکاری واحدهای دانش بنیان با واحدهای تولیدی آنگونه که باید کار نشده و ضعیف عمل کرده‌ایم و واحدهای صنعتی باید بر اساس دانش روز پیش بروند و بهره‌مندی لازم را در زمینه رشد تولید و توسعه واحدهای صنعتی داشته باشند.
فعالیت 26 واحد تولید لوازم خانگی در کردستان
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۶ واحد تولیدی در زمینه لوازم خانگی و صنعت روشنایی در کردستان فعالیت دارند، یادآور شد: ۱۷ واحد آن در بانه، یک واحد در سنندج و ۸ واحد آن نیز در سقز است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: ۱۵۰ واحد فنی مهندسی در کردستان پروانه فعالیت گرفته‌اند که ۱۰۰ واحد آن فعال بوده و در حال حاضر ۶۰ نفر نیرو و متخصص در آنها اشتغال دارند. 
خلیقی با اشاره به اینکه ۶۵ واحد دانش‌بنیان در استان فعالیت دارند که ۴۰ واحد آن توسط صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کرده اند، گفت: در حال ۲۰ واحد دانش بنیان فعالیت خود را آغاز نموده که در این واحدها ۲۰۰ نفر نیروی ماهر در این واحدها اشتغال دارند.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر