بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۱۷۴۸
رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای استان قم
شنبه ۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۰

رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای استان قم بابیان اینکه سیاست آموزش باید طوری باشد که دانشگاه نیروی متخصص صنعت را تأمین کند، بیان کرد: این اتفاق در دانشگاه فنی و حرفه‌ای قم انجام‌شده و ما درحالی‌که رایزنی هستیم تا تکنیسین‌های مورد نیاز کارخانجات استان را تأمین کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، محمدرضا فاضلی امروز در نشست خبری جشنواره ملی فرهنگی و هنری مستوره که در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت افراد حاضر در حادثه تروریستی کرمان، اظهار داشت: شهادت در جمهوری اسلامی ایران کلمه پرمفهومی است که هرروز پررنگ‌تر می‌شود و استکبار جهانی بداند تقاص این خون‌ها فقط نابودی آمریکا و اسرائیل خواهد بود.

وی ادامه داد: یکی از مباحثی که در جامعه ما امروز دیده می‌شود این است آموزش باید منفعت داشته باشد، ما باید بدانیم آموزشی که صورت می‌گیرد حاصل چه نتیجه‌ای برای جامعه خواهد بود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم تصریح کرد: با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در حوزه آموزش و اشتغال، اتفاقات خوبی در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور شاهد بودیم؛ رویکرد آموزش در این دانشگاه به سمت اشتغال رفته و به دنبال این هستیم دانشجو بعد از گذراندن دوران تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای مستقیم وارد بازار کار شود.

وی در ادامه به اشاره به آمار دانشجویان این دانشگاه در سطح کشور، گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارای ۱۷۹ آموزشکده دختران و پسران در کل کشور است که حدود ۱۸۱ هزار نفر دانشجو در این دانشگاه مشغول به آموزش حوزه مهارتی هستند.

* تحصیل ۳ هزار و ۱۰۰ دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه‌ای قم

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۳ هزار و ۱۰۰ دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم در ۱۹ رشته مهارتی در ۲ دانشکده دختران و پسران درحالی‌که تحصیل هستند.

فاضلی تشریح کرد: ما سعی کرده‌ایم مزیت‌های خوبی برای دانشجویان در این دانشگاه فراهم کنیم؛ برای مثال یکی از مزیت‌های این دانشگاه این است که ما سعی کرده‌ایم آموزش تک جنسیتی باشد، به این صورت که در دانشکده دخترآن‌همه عوامل از اجرایی تا تدارکات بانو هستند تا در فضای آرامی تحصیل کنند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم بابیان اینکه رویکرد اشتغال‌زایی و آموزش مهارتی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در این دانشگاه است، عنوان کرد: یکی از برنامه‌های ما ایجاد کارگاه‌های تولیدی در جوار خوابگاه است، برای مثال در بخش دانشجویان دختر تصمیم گرفتیم کارگاه تولید پوشاک اسلامی را افتتاح کنیم.

وی ادامه داد: درحالی‌که حاضر ۲۴۰ دانشجوی دختر غیربومی داریم که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، دانشجویانی که رشته‌شان مرتبط است در این کارگاه مشغول به کار هستند که این اتفاق علاوه بر مهارت بیشتر در کار باعث درآمدزایی برای خود دانشجویان می‌شود.

* دانشگاه باید نیروی متخصص صنعت را تأمین کند

فاضلی در ادامه بابیان اینکه سیاست آموزش باید طوری باشد که دانشگاه نیروی متخصص صنعت را تأمین کند، بیان کرد: این اتفاق در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم انجام‌شده و ما درحالی‌که رایزنی هستیم تا تکنیسین‌های مورد نیاز کارخانجات استان را تأمین کنیم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم در ادامه اشاره کرد: در سالی که گذشت اتفاق مهم و خوبی در دانشگاه ما رخ داد آن‌هم تولید روپوش مضجع شریف حضرت معصومه (س) بود که به سفارش آستان مقدس انجام شد.

وی ادامه داد: این روپوش مضجع شریف توسط دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم سوزن‌دوزی شده و به آستان مقدس حضرت معصومه (س) تحویل داده شد، علاوه بر آن امسال نیز با همکاری و هماهنگی این آستان مقدس و آستان قدس رضوی مقرر شد مضجع شریف امام رضا (ع) نیز توسط دانشجویان این دانشگاه سوزن‌دوزی شده و در سالروز میلاد آن حضرت تحویل آستان قدس داده شود.

فاضلی در ادامه در واکنش به مطالبه دانشجویان این دانشگاه که مدتی پیش در سامانه فارس من خبرگزاری فارس ثبت شده بود، گفت: مواد غذایی که توسط همکاران بنده در این دانشگاه تهیه می‌شود از بالاترین و بهترین کیفیت برخوردار است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم گفت: لازم می‌دانم بگویم این دانشگاه سرانه آموزش عالی را دریافت نمی‌کند، این یعنی برای مثال اگر سرانه آموزش یک دانشجو ۱۲۰ هزار تومان است ما یک‌پنجم آن را دریافت می‌کنیم.

وی ادامه داد: با حجم هزینه‌های بالایی که با آن مواجه هستیم باز با این اوصاف سعی کرده‌ایم بهترین مواد غذایی را خریداری کرده تا غذای باکیفیت در اختیار دانشجو قرار بگیرد، روزانه حجم بالایی غذا در دانشگاه پخت می‌شود و با توجه به تنوع سلیقه‌ها طبیعی است که نتوانیم همه را راضی کنیم.

فاضلی گفت:، اما باز بنده حاضر هستم اسناد مالی‌مان را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده و یا اینکه شما به آشپزخانه دانشگاه مراجعه کنید و از کیفیت غذا‌های پخته‌شده گزارشی را تهیه کنید.

* حضرت معصومه (س) با زبان هنر به جامعه دختران معرفی شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم گفت: رهبر فرزانه انقلاب بار‌ها در فرمایشات خود تأکید کرده‌اند که مسائل فرهنگی باید به زبان هنر به جامعه انتقال داده شود، ما در این دانشگاه طبق دستور رهبر عزیزمان تصمیم گرفتیم با مشارکت قرارگاه فرهنگی ۱۹ دی اتفاق مثبتی را رقم بزنیم.

وی افزود: ازاین‌رو مقرر شد حضرت معصومه (س) که بهترین الگو برای دانشجویان دختر است را با زبان هنر در قالب یک جشنواره فرهنگی و هنری به مخاطب هدف معرفی کنیم؛ جشنواره ملی فرهنگی و هنری مستوره با ۳ موضوع عفاف و حجاب، شخصیت حضرت معصومه (س) و گردشگری مذهبی استان قم از ۱۷ مهرماه آغاز به کارکرد.

فاضلی ادامه داد: دانشجویان عزیز می‌توانند آثار خود را در قالب‌های هویت بصری، عکاسی، ارتباط تصویری (پوستر و تایپوگرافی)، رسانه‌های هنری (ویدئو آرت، موشن گرافیک، انیمیشن)، خوشنویسی، نقاشی و نگارگری، پادکست، طراحی لباس و مد به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم گفت: تا به امروز ۱۲۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و علاقه‌مندان تا ۲۲ بهمن‌ماه فرصت دارند آثار خود را ارسال کنند، به نفرات برتر در هر رشته بعد از داوری‌ها هدایای نقدی اهدا خواهد شد.

پایان پیام/

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر