بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۱۸۴۱
افزایش خانه های هلال احمر از زبان رییس جمعیت هلال‌ احمر:
رییس جمعیت هلال‌ احمر کشور مجموع داوطلبان جمعیت هلال احمر را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرد.
دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۰

به گزارش بازارکار از خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در تبریز، مجموع داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اعلام و اضافه کرد: این رقم در سال‌های گذشته حدود ۵۰۰ هزار نفر بوده که تلاش می‌کنیم روند جذب داوطلبان به خصوص در حوزه نخبه را تسریع کنیم.
وی یادآور شد: با افزایش تعداد داوطلبان نخبه در هلال احمر آموزش‌های تخصصی در شهرها و استان‌های مختلف را ارتقا می‌دهیم.
کولیوند از توسعه و تقویت خانه‌های هلال در کشور خبر داد و با اشاره به اینکه گام‌های استوار و مهمی در این زمینه برداشته شده است، افزود: اکنون حدود هفت هزار خانه هلال مشغول فعالیت است و به زودی تعداد این خانه‌ها در کشور به ۶۰ هزار باب می‌رسد.
وی اجرای طرح‌های اجتماع محور را یکی از اولویت‌های اصلی هلال احمر خواند و گفت: با هدف مهارت آموزی بانوان سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد، تاکنون تعداد ۹ هزار بانوی سرپرست خانوار در دوره‌های آموزشی مختلف شرکت کرده‌اند.
وی یکی از جدیدترین اقدامات جمعیت هلال احمر در حوزه آموزشی و فرهنگی را راه‌اندازی کانون طلاب و آموزش ۶۰ هزار طلبه عنوان و اظهار کرد: بر همین اساس امسال خدمات هلال احمر در جریان حج و اربعین حسینی نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشم گیری داشت به گونه‌ای که از نجف تا کربلا چهار باب بیمارستان، ۳۲ پایگاه سلامت، تعدادی پایگاه‌های امداد و نجات ایجاد و تعداد چهار هزار و ۵۰۰ داوطلب را برای خدمات رسانی به زائران سامان دهی کردیم.
کولیوند یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های جمعیت هلال احمر را حوزه‌های بین‌المللی دانست و اعلام کرد: به دلیل این نوع فعالیت‌ها و حضور چشم گیر و مؤثر در حوادث کشورهای مختلف و همسایه در سال گذشته عالی‌ترین نشان صلیب سرخ را بین ۱۹۱ کشور جهان به دست آوردیم.
وی از تصویب راه اندازی تعداد ۶ کمیته پیشنهادی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در صلیب سرخ جهانی خبر داد که سه مورد آن به ایران واگذار شده است.
کولیوند ادامه داد: در سال میلادی گذشته، هلال احمر ایران چند کرسی مدیریتی نیز دریافت کرد و بنا به گفته مسئولان صلیب سرخ، جمعیت هلال احمر ایران در شرایط فعلی جزو پنج کشور برتر دنیاست.
وی با بیان اینکه در حوزه کمک‌های بین المللی نگاه خاصی به سایر کشورها نداریم، اظهار کرد: تمام کشورهای شیعه، سنی مذهب و غیرمسلمان برای ما یکی است فرقی ندارد و هر چه توان و نیاز کشورهای مختلف باشد، در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر