بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۲۳۲۲
رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کرج، از تکمیل دوره‌های آموزشی بیش از ۲۰ رشته صنایع‌دستی در این شهرستان و برگزاری نمایشگاه پایان دوره آن با ارائه آثار هنرجویان خبر داد.
شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۲

به گزارش بازارکار، رضا خلج با اشاره به برگزاری نمایشگاه پایان دوره کلاس‌های آموزشی صنایع دستی در کرج، اظهار کرد: در بازدید صورت گرفته از نمایشگاه پایان دوره هنرجویان که به همراه معاون صنایع‌دستی و کارشناس این حوزه انجام شد، آثار ارزیابی و بررسی شدند.
رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کرج افزود: آموزش هنرجویان و علاقه‌مندان صنایع‌دستی از ابتدای مهر در ۲۱ رشته مختلف صنایع‌دستی آغاز شد و اخیرا به پایان رسید.
 
خلج با اشاره به اینکه این آموزش‌ها به صورت رایگان و توسط اساتید مجربِ مورد تایید اداره کل استان صورت گرفته، ادامه داد: هدف از آموزش‌ها کمک به مانایی و گسترش صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی است.
 
او افزود: علاوه بر این آموزش صنایع‌دستی به رونق اشتغال و کارآفرینی در این حوزه کمک می‌کند و تاثیر بسزایی در خوداشتغالی به ویژه برای بانوان سرپرست خانوار دارد.
 
رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان کرج آموزش این دوره را شامل رشته‌هایی از جمله گلیم‌بافی، معرق چوب، حکاکی روی چرم، چرم دست دوز، فیروزه‌کوبی، رشتی‌دوزی، نقاشی زیرلعابی، رشته‌های مختلف زیرمجموعه سفال و سرامیک، قلمزنی روی مس، پاپیه ماشه، قلاب‌بافی، مرواربافی، سوخت روی چوب، دوخت لباس محلی، سفال سنتی لعابدار، گیوه بافی، پته دوزی و سوزن‌دوزی بلوچ عنوان کرد.  


ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر