بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۲۳۹۱
دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و شرکت طب پلاستیک نوین به منظور ایجاد و گسترش زمینه هم فکری و همکاری‌های پژوهشی صنعتی تفاهم کردند تا علاوه بر همکاری‌های علمی و پژوهشی، دانشجویان و فارغ التحصیلان مستعد این دانشگاه در کارخانه مذکور استخدام شوند.
دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و شرکت طب پلاستیک نوین به منظور ایجاد و گسترش زمینه هم فکری و همکاری‌های پژوهشی صنعتی تفاهم کردند تا علاوه بر همکاری‌های علمی و پژوهشی، دانشجویان و فارغ التحصیلان مستعد این دانشگاه در کارخانه مذکور استخدام شوند.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسکانیوز، به منظور ایجاد و گسترش زمینه هم فکری و همکاری‌های پژوهشی صنعتی فی مابین دانشکاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و شرکت طب پلاستیک نوین دو طرف تفاهم کردند تا علاوه بر همکاری‌های علمی و پژوهشی، دانشجویان و فارغ التحصیلان مستعد این دانشگاه در کارخانه مذکور بکارگیری و استخدام شوند.
بیشتر بخوانید:
ظرفیت‌های شایسته دانشگاه آزاد شاهرود را به خانواده‌ها منتقل کنید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اعلام این خبر گفت: باعث افتخار و مباهات برای شخص بنده، شهرستان شاهرود و کشور است که با وجود سختی‌ها و گرفتاری‌های بسیار در حوزه تولید، این شرکت با موفقیت، حرکت رو به جلوی خود را ادامه می‌دهد و این نشان دهنده آنست که پشتوانه بسیار عظیمی به لحاظ فکری در عقبه شرکت وجود دارد و به خود می‌بالیم و افتخار می‌کنیم از اینکه چنین مجموعه موفقی در شهرستان شاهرود به تولید مشغول است. کارخانه‌ای که با سه نفر نیرو شروع به کار می‌کند و امروز بیش از هزار نفر در آن مشغول هستند.

حسینعلی سمیعی افزود: هدف از جلسه امروز استفاده از ظرفیت‌های مشترکی است که بین دانشگاه آزاد شاهرود و مجموعه هلدینگ طب پلاستیک نوین وجود دارد.

وی با تشریح قابلیت‌های مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و بیمارستان خاتم الانبیا وابسته به آن اظهار داشت: این دانشگاه نیز در سال ۶۱ با ساختمان‌های استیجاری آغاز بکار کرد و هم اکنون به عنوان بزرگترین واحد دانشگاهی استان سمنان در حال خدمت رسانی به مردم است.

سمیعی وجه تمایز واحد دانشگاهی شاهرود را در داشتن یک بیمارستان مستقل در سطح کشور دانست و بیان کرد: در کل کشور ۱۰ واحد دانشگاهی دارای بیمارستان هستند که واحد دانشگاهی شاهرود تنها دانشگاهی است که بیمارستان و دانشکده پزشکی آن در مرکز استان نیست. واحد دانشگاهی شاهرود دارای امتیازات زیادی در کسب موفقیت‌های کشوری و جهانی است بدین ترتیب که دو نفر از اساتید این دانشگاه به تازگی جزو ۲درصد برتر دانشمندان جهان انتخاب شدند و نیز موفقیت‌های دانشجویان ما در عرصه‌های مختلف از جمله کسب عنوان مخترع در کشور سوئیس و نیز در عرصه ورزش از دیگر دستاورد‌های این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود تصریح کرد: خوب است که دانشجویان مختلف از ظرفیت‌های این کارخانه بازدید کنند تا با قابلیت‌های آن آشنا شوند و مسیر خود را بهتر بشناسند. دانشگاه آزاد اسلامی دارای آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها و امکاناتی است که می‌تواند به عنوان یک بال در صنایع شهرستان شاهرود کمک کارخانجات باشد. دانشگاه می‌تواند هم در ظرفیت‌های سخت‌افزاری هم در نرم‌افزاری به کمک صنایع بیاید و امیدواریم با عقد این تفاهم‌نامه در استفاده از ظرفیت‌های مشترک بتوانیم در کنار کارخانه طب پلاستیک باشیم.

در ادامه جلسه عضو هیئت مدیره شرکت طب پلاستیک نوین گفت: متاسفانه یکی از معضلات فارغ التحصیلان ما این است که به محض اینکه مدرک تحصیلی خود را می‌گیرند انتظار دارند که پشت میز بنشینند و کار عملی و در خط تولید بودن را برای خود بد می‌دانند.

علیرضا عامریان افزود: از اساتید دانشگاه خواهش می‌کنم که به دانشجویان این فرهنگ سازی را داشته باشند که صنایع به دنبال افراد پشت میز نشین نیستند و بسا که در همین کارخانه‌ی ما کسانی که در خط تولید هستند از مزایای بیشتری نسبت به افرادی که در بخش اداری کار می‌کنند برخوردارند.

وی ادامه داد: ما نیرویی می‌خواهیم که عملیاتی باشد و بتواند باری را از روی دوش مجموعه بردارد و من از دانشگاه درخواست دارم که این مهم را به دانشجویان آموزش دهند و به ما در این زمینه کمک کنند.

عامریان با تاکید بر اینکه ما بدنبال جذب و استخدام تمامی فارغ التصیلان مستعد در دانشگاه هستیم افزود: بعد از ایران خودرو دومین کارخانه‌ای در کشور هستیم که این تعداد روبات در کارخانه مشغول به کار است. هم اکنون تعدادی از مهندسان نخبه در کارخانه در حال عملیات مهندسی معکوس برای ساخت قالب‌ها هستند و ما اگر سه برابر نیرویی که هم اکنون در بخش مهندسی ما در حال کار در این قسمت هستند را داشته باشیم باز هم نیاز کارخانه به نیروی کار متخصص وجود دارد.

بر اساس تفاهم نامه صورت گرفته بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و شرکت طب پلاستیک نوین شاهرود همکاری در زمینه انتقال تجارب علمی و آموزشی طرفین به ویژه در زمینه ارتباط با صنعت، ارائه خدمات علمی و کاربردی به بخش‌های اقتصادی و صنعتی و شرکت‌های خصوصی و دولتی، همکاری در زمینه انتشار مقالات علمی حاصل از نتایج پروژه‌های تحقیقاتی مصوب با نام مشترک دانشگاه وشرکت، شناسایی افراد علاقمند و تربیت نیرو‌های با انگیزه متفکر و خلاق از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی کوتاه مدت و معرفی به سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی، تعریف و اجرای طرح‌های پژوهشی کاربردی مورد توافق طرفین به صورت مشارکتی با امکان بهره مندی از توانایی‌ها و پتانسیل‌های طرفین و تلاش در جهت بهره مندی از حمایت‌های دولتی و بخش‌های خصوصی و برگزاری دوره‌های آموزشی کارآموزی برای اشتغال و ارتقای مهارت افراد در شهرستان با مشارکت دانشگاه و اجرای طرح پویش، همکاری در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه مدیران صنایع و شرکت‌ها و در زمینه توانمند سازی منابع انسانی در جهت رشد سازمان و یا شرکت متبوع و تمام خدمات و آموزش‌های مرتبط با منابع انسانی و مدیریتی و نیز برگزاری سالیانه رویداد‌های کارآفرینی در سطح شهرستان با مشارکت دانشگاه و در نهایت سایر موارد مرتبط با ماموریت و فعالیت‌های شرکت و مدرسه عالی مهارتی حسابداری و مالی با توافق و حفظ منافع طرفین از جمله مفاد این تفاهم نامه بود.

در بخش دیگری از این تفاهم نامه نیز بر معرفی دانشجویان و فارغ التحصیلان توانمند به منظور حضور در دوره‌های کارآموزی و کارورزی و امکان جذب در شرکت درج شده است.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر