بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۲۴۲۲
پلیس فتا بار دیگر به هموطنان نسبت به کلاهبرداری در پوشش پیامک‌های جعلی سود سهام عدالت هشدار داد.
سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳

به گزارش بازارکار، پلیس فتا با ارسال پیامک انبوه به هموطنان هشدار داد که پیام‌های دریافتی با عنوان سود سهام عدالت در بستر پیامک و یا پیام رسان‌های موبایلی جعلی بوده و قطعا با هدف هک گوشی و خالی نمودن حساب شماست.

کلاهبرداران در این شیوه پیامکی مبنی بر واریز سود سهام عدالت به برخی افراد ارسال می‌کنند، سپس از دریافت کننده پیامک می‌خواهند با باز کردن لینک، شماره ملی یا شماره حساب خود را وارد کند که به محض باز کردن لینک، سودجویان از حساب افراد برداشت می‌کنند.

بنا بر اعلام رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا کلاهبرداری‌های اینترنتی و برداشت‌های غیرمجاز پرتکرارترین جرائم سایبری این روزهاست به نحوی که دریافت کننده پیام با کلیک روی لینک این پیامک در نهایت به نصب یک نرم افزار موبایلی هدایت می‌شود. بعنوان مثال چند پیش در آذربایجان شرقی، شهروندی با سرشماره شخصی و غیرسازمانی، پیامک سود سهام عدالت دریافت می‌کند و با کلیک بر روی لینک جعلی ۹۹۰ میلیون ریال از دارایی خود را از دست داد هرچند با ورود و اقدام به موقع پلیس فتا فرد کلاهبردار بازداشت شد و فرد به پول خود رسید، اما همواره این گونه نیست بنابراین انتظار می‌رود هموطنان در برابر چنین پیام‌هایی هوشمندانه رفتار کنند.

برچسب ها:

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر