بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۲۴۳۰
نمایشگاه کار ایران با همکاری دانشگاه صنعتی شریف در روزهای ۲۵ تا ۲۷ بهمن برگزار و طی آن ۱۴۰۰ موقعیت کاری معرفی می‌شود.
سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲
معرفی ۱۴۰۰ موقعیت شغلی به کارجویان در نمایشگاه کار

به گزارش بازارکار، محمد شریف خانی، معاون امور مالی و اداری دانشگاه صنعتی شریف و رئیس نمایشگاه کار ایران در نشست خبری امروز سه شنبه که در برج فناوری شریف برگزار شد، گفت: نمایشگاه کار ایران رویدادی برای جذب کارجویان در محیط های شغلی است.
وی افزود: امسال ششمین دوره این نمایشگاه در برج میلادی تهران با حضور ۷۰ شرکت در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات، دارو و پزشکی، پتروشیمی و نرم افزار و صنایع غذایی برگزار می شود.
شریف خانی زمان برگزاری این رویداد را از ۲۵ تا ۲۷ بهمن ذکر کرد و یادآور شد: این رویداد بستری برای تمام کسانی است که جویای کار هستند؛ چرا که در طی روزهای برگزاری تبادلات نظر میان کارجویان و کارفرمایان خواهد بود.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه این رویداد تاکنون ۱۳ دوره برگزار شده است، یادآور شد: تاکنون این نمایشگاه در داخل دانشگاه برگزار شده و ۵ دوره اخیر آن در خارج از دانشگاه برگزار شده است و طی ۱۳ دوره برگزاری ۳۸۰۰ نفر جذب در محیط های شغلی جذب شده اند.
وی برگزاری ۲۰ کارگاه آموزشی و ارائه مشاوره شغلی را از رویدادهای جنبی این رویداد نام برد و خاطرنشان کرد: علاوه بر آن اقدام به شبیه سازی شغلی کرده ایم.
به گفته وی در این دوره از نمایشگاه کار ایران بالغ بر ۷۰ سازمان و شرکت در نمایشگاه حضور دارند که  تعداد ۱۴۰۰ فرصت شغلی را معرفی می کنند.
معاون امور مالی و اداری دانشگاه صنعتی شریف تعداد موقعیت‌های شغلی معرفی شده در نمایشگاه سال قبل را ۱۱۰۰ مورد اعلام کرد و یادآور شد: طبق برآوردها تعداد بازدید کنندگان سال قبل این‌ نمایشگاه ۲۰ هزار نفر بوده است.
شریف خانی ادامه داد: ما و بعد از نمایشگاه با شرکت ها جهت تعداد جذب، تماس می گیریم که طبق خود اظهار شرکت‌ها در سال قبل ۳ تا ۴ هزار نفر در روزهای برگزاری نمایشگاه جذب و استخدامی شده اند.
وی یکی از دغدغه های مدیران عامل شرکت ها را تامین نیروی انسانی دانست و گفت: عطش شرکت ها به نیروی انسانی در کشور احساس می شود؛ اما این نیاز ناشی از توسعه شرکت ها نیز هست و حتما مهاجرت به این نیازمندی دامن زده می شود.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر