بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۲۵۰۴
 فرماندار زهک، گفت: با مساعدت استاندار و مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، به زودی در شهرستان زهک کارخانه نوآوری احداث می‌شود.
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۳

حسن دهمرده در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: در سفر اخیر استاندار سیستان و بلوچستان به همراه جمعی از مدیران استانی به شهرستان زهک، مسائل توسعه‌ای این شهرستان در بخش‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و براساس مصوبات شورای اداری شهرستان، مقرر شد کارخانه نوآوری شهرستان با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام و پارک علم و فناوری استان احداث شود.

وی خاطر نشان کرد: کارخانه نوآوری جایی برای تولد ایده‌های نو و بدیع است، در این بستر، تمامی ابزار‌ها و منابعی که برای کارآفرینی و رشد یک ایده نیاز است مثل زیر ساخت‌ها، مربی و مشاورین خبره، سرمایه گذاران ریسک پذیر، خدمات دهندگان به استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها و ... وجود دارد.

وی تاکید کرد: در این گونه کانون‌ها، هر چیزی که لازم است تا یک ایده را تبدیل به یک کسب و کار کند، وجود دارد و مشاوران و مربی‌ها از ایده تا اجرا در کنار افراد خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: از جمله عواملی که باعث به وجود آمدن کارخانه‌های نوآوری شده، پیشرفت سریع فناوری و تکنولوژی در دنیای امروز است، به همین دلیل، نیاز‌های جامعه ایجاب می‌کند تا مرکزی برای رشد ایده‌های امروزی پدید آید تا با استفاده از فناوری‌های روز دنیا و با به کارگیری خلاقیت متخصصان در زمینه‌های مختلف، به رفع مشکل و نیاز‌های جامعه بپردازد.

دهمرده ادامه داد: یکی دیگر از دلایلی که باعث تأسیس این گونه مکان‌ها شده، افزایش تعداد جوانان تحصیل کرده است، همین امر سبب شده تا کارشناسان و مسؤولین این حوزه با هدف کارآفرینی، این مراکز را تشکیل دهند تا افراد تحصیل‌کرده در رشته‌های مختلف بتوانند درزمینه‌های مربوط به تخصص خود فعالیت داشته باشند و برای سایر افراد نیز کارآفرینی صورت گیرد.

وی در ادامه ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت و رشد ایده‌های نو، حمایت از طرح‌های برتر محققان، دانشجویان و دانش آموزان، کمک به شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان، افزایش تولید داخلی و کنار گذاشتن مونتاژ کاری، ایجاد زمینه مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و تجاری سازی، برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت و خروج از فرهنگ تک محوری و تولید در یک زمینه خاص و پرداختن به همه نیاز‌های جامعه را از دلایل پیگیری راه اندازی کارخانه نوآوری در زهک عنوان و تاکید کرد: برای تسریع در این خصوص تمام تلاشمان را به کار خواهیم گرفت.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر