بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۲۵۳۹
استاندار کرمان گفت: اکوکمپ ۵ ستاره در دل کویر و در روستای ملک‌آباد شهداد آغاز به‌کار کرد که ظرفیت بزرگ برای توسعه گردشگری استان کرمان است.
جمعه ۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۳


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز ششم بهمن‌ماه جاری در سفر به بخش شهداد از توابع شهرستان کرمان اکوکمپ ۵ ستاره در روستای ملک‌آباد را افتتاح کرد و اظهار داشت: این مجموعه در دل کویر ظرفیت بزرگی برای توسعه استان است و امکانات زیادی برای مردم منطقه در کنار این اکوکمپ و بومگردی‌ها فعال می‌شود.
وی با قدردانی از عرب‌نژاد مدیرعامل هواپیمایی ماهان و مدیر پروژه‌های توسعه شهداد بیان کرد: کارهای توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری مجموعه ماهان در بخش گردشگری کرمان تاثیرگذار است.
استاندار کرمان از پیگیری برای تامین زمین مورد نیاز برای هتل بزرگ در شهر کرمان توسط هواپیمایی ماهان خبر داد و یادآور شد: هواپیمایی ماهان همچنین تاریخ کشاورزی ماندگاری را با ارائه الگوی کشت و نگاه اقتصادی به کشاورزی در کشور به‌یادگار می‌گذارد.
همچنین نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی اظهار کرد: طرح توسعه اکوکمپ‌ها در دو، سه سال اخیر به سرانجام رسید.
محمدرضا پورابراهیمی ادامه داد: توسعه اقتصادی در استان کرمان را با استفاده از همه ظرفیت‌ها پیگیری می‌کنیم و قطب‌های گردشگری در بخش‌های شهرستان کرمان پیگیری می‌شود تا زنجیره ارزش در این بخش‌ها را فراهم کنیم و مسیر گردشگری در کرمان را با اتصال نقاط گردشگری دنبال می‌کنیم.
وی ابراز داشت: با همکاری بخش خصوصی و هواپیمایی ماهان مجموعه تعمیرات هواپیماهای پهن‌پیکر در شهر کرمان به عنوان دومین منطقه بعد از فرودگاه امام خمینی(ره) تهران افتتاح می‌کنیم که برای بیش از یک‌هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
پورابراهمیمی عنوان کرد: اولویت ما در شهداد بخش گردشگری است و کشاورزی هم می‌تواند توسعه منطقه را تکمیل کند.
وی با اشاره به اینکه طرح‌های اقتصادی در سراسر کرمان توزیع شده است، خاطرنشان کرد: پروژه انرژی‌های خورشیدی ماهان در بهمن‌ماه جاری آغاز به‌کار می‌کند و مجموعه تولید لاستیک‌های فوق سنگین در باغین، ورق‌های فولادی و سرب و روی در راین افتتاح می‌شود.
اما معاون مالی و اقتصادی شرکت هواپیمایی ماهان نیز در سخنانی اظهار کرد: پروژه اکوکمپ ملک‌آباد شهداد با ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار احداث شده است.
رضا نمک‌شناس ادامه داد: تا قبل از شیوع کرونا ۲۰ کمپ در شهداد داشتیم که این کمپ‌ها به ۴۷ مجموعه افزایش یافته است و ۱۲ کمپ هم به صورت وی‌آی‌پی است.
وی از اجرای طرح‌های توسعه‌ای شرکت هواپیمایی ماهان در استان‌های مختلف ازجمله سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، خوزستان و خراسان‌رضوی خبر داد.
نمک‌شناس عنوان کرد: هواپیمایی ماهان همچنین افق‌هایی در کشاورزی نوین دیده و پیش‌بینی ما این است که تولید سه محصول استراتژیک ما شامل پسته، خرما و گردو تا ۵۰ هزار هکتار توسعه پیدا کند و این در شرایطی‌ست که ۶ هزار هکتار باغ در سراسر کشور ایجاد کرده‌ایم.
وی در همین زمینه یادآور شد: با توجه به کمبود منابع آبی سعی شده است، محصولاتی را تولید کنیم که آب کمتری مصرف می‌کند و از آب‌هایی بهره می‌بریم که در حاشیه مرزها هدر می‌رود.
نمک‌شناس در پایان سخنان خود ابراز داشت: ماهان جزو شرکت‌های هواپیمایی برتر منطقه است به دلیل اینکه با توجه به مشکلات و تحریم‌ها اما ما می‌توانیم ادعا کنیم سرویس‌دهی ماهان در بعضی از مسیرها از دیگر شرکت‌ها بهتر است و به هر حال کمبودهایی هست که با تلاش باید آن را برطرف کرد.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر