بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۲۶۱۸
۷۰ واحد مستقر در این شهرک و 200 هزار میلیارد سرمایه گذاری؛
دبیر انجمن صنایع سرب و روی ایران با تاکید بر اینکه هیچ آلایندگی در شهرک سرب و روی زنجان نداریم، گفت: هیچ مطالعه علمی و دانشگاهی اثبات نکرده است که رابطه‌ مستقیمی بین سرطان و سرب و روی استان وجود دارد.
شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۸

سیروس میانجی امروز (هفتم بهمن ماه) در حاشیه تور رسانه‌ای بازدید خبرنگاران از شهرک روی زنجان، با اشاره به اینکه ۶۰ هزار نفر اشتغال‌زایی غیرمستقیم و ۲۳ هزار نفر به‌طورمستقیم در این صنعت ایجاد شده است، اظهار کرد: ۲۰ درصد کاهش صادرات به نسبت سال قبل در این حوزه ثبت شده است.
وی با اشاره به هدف‌گذاری یک میلیارد دلاری صادرات محصولات سرب، بیان کرد: امسال با تلاش‌های انجام‌شده ۶۰۰ میلیون دلار شمش روی و کنسانتره صادرات داشتیم. 
میانجی با بیان اینکه امسال به‌دلیل برخی مشکلات ۲۰ درصد کاهش صادرات داشتیم، ادامه داد: تا قبل از سال ۱۳۷۰ واردکننده سرب بودیم، ولی سال گذشته ۱۶۰ هزار تن شمش سرب صادر کردیم. ما در این حوزه وابسته به هیچ کشوری نیستیم و بیشتر تجهیزات و کالاهای مورد استفاده در این صنعت بومی است‌.
وی با تاکید بر اینکه آلایندگی در شهرک سرب و روی زنجان نداریم، اظهار کرد: هیچ مطالعه علمی و دانشگاهی اثبات نکرده است که رابطه‌ مستقیمی بین سرطان و سرب و روی استان وجود دارد.
او با بیان اینکه زنجان جزو استان‌های نخست کشور در سرطان نیست و در میانه آمار قرار دارد، گفت: در شرکت‌های سرب و روی به‌طور میانگین در هر سه تا شش ماه از کارکنان و کارگران تست گرفته می‌شود و به مسأله‌ای برخورده نکرده‌ایم. تولیدکنندگان در جانمایی این شهرک نقشی نداشتند و تبدیل این محدوده به شهرک تخصصی روی، تصمیم مسؤولان کارگروه امور زیربنایی وقت در استان بوده است.
وی با بیان اینکه جابه‌جایی شرکت‌ روی به این آسانی نیست، افزود: جابه‌جایی شهرک تخصصی روی زنجان با ۲۰۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری به سادگی امکان ندارد و نمی‌توان ۷۰ واحد مستقر در این شهرک را جابه‌جا کرد.

برچسب ها:

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر