بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۲۶۳۶
مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان شمالی
مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان شمالی گفت: در دولت سیزدهم، ۵۱ هزار و ۶۵۷ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به هفت هزار و ۳۸۶ طرح در خراسان شمالی پرداخت شده است.
يکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۸

به گزارش بازارکار به نقل از ایمنا از خراسان شمالی، علی فیروزه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۶ برای هزار و ۶۰ طرح پرداخت شده است.

وی با اشاره به اهمیت رونق مشاغل خرد و خانگی در ایجاد اشتغال به عنوان یکی از ارکان مهم شکوفایی اقتصاد خانواده‌ها، افزود: در زمینه تسهیلات مشاغل خرد و خانگی طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بیش از ۹۷۵ میلیارد ریال به ۱۵۸۷ طرح پرداخت شده که این میزان در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۱،۴۱۲ میلیارد ریال برای ۱۴۷۴ طرح بوده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان شمالی عنوان کرد: از محل اعتبارات مربوط به مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری به استان در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای ۶۰ طرح اقتصادی پرداخت شده و پرداخت از منابع مذکور همچنان ادامه دارد.

فیروزه خاطرنشان کرد: در زمینه تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ بیش از هشت هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای استان اختصاص یافته که طرح‌های مشمول به بانک‌ها معرفی و تاکنون ۷۷۰ میلیارد ریال برای ۹۵ طرح نیز پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: تسهیلات حوزه جز ۴ تبصره ۱۸ قانون بودجه در سال ۱۴۰۲ میزان ۹،۳۸۰ میلیارد ریال برای استان تخصیص یافته که ۷،۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به ۳۱۱۰ طرح پرداخت شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان شمالی با اشاره به ابلاغ اعتبارات سال مالی جاری در قالب تبصره ۱۸، گفت: تسهیلات تبصره ۱۸ جز ۳ در سال ۱۴۰۲ در استان ۱۰ هزار و ۶۸۸ میلیارد ریال بوده که فرایند معرفی به بانک و پرداخت از طریق سامانه جامع اشتغال در حال انجام است.

فیروزه افزود: یکی از اولویت‌های دولت سیزدهم توجه به احیای واحد‌های تولیدی راکد و مشکل‌دار است که این مهم برای ۳۹ طرح در قالب نهضت احیا از محل اعتبارات تبصره ۱۸ و با عاملیت صندوق کارآفرینی امید در حال انجام است.

ارسال نظرات