بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۳۰۳۵
نماینده، ولی فقیه در گیلان گفت: بسیاری از بانوان در استان گیلان با توجه به شرایط محیطی و جغرافیایی استان، می‌توانند کارآفرین باشند اگرچه هزینه برخی تولیدات بالاست، اما می‌توان آموزش‌های لازم را به آنان ارائه داد و باید جوانان را تشویق به روی آوردن به تولیدات مختلف کنید.
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۰

به گزارش ایکنا از گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده، ولی فقیه در گیلان امروز، ۱۵ بهمن ماه در دیدار با جمعی از رؤسا، معاونین، اساتید و اعضای علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه علم باید در خدمت انسان و تعالی انسان قرار گیرد، اظهار کرد: انسان باید همواره به سراغ علم و دانش برود و سعی در عملیاتی کردن علم داشته باشد.

وی با اشاره به آموزش‌های کاربردی و مهارت‌افزایی مؤثر در دانشگاه فنی و حرفه‌ای افزود: طبق آمار، بیشترین بیکاران جامعه از قشر دانشجو و فارغ‌التحصیلانی هستند که مهارت لازم را ندارند بنابراین مهارت‌افزایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

نماینده، ولی فقیه در استان گیلان گفت: بسیاری از بانوان در استان گیلان با توجه به شرایط محیطی و جغرافیایی استان، می‌توانند کارآفرین باشند اگرچه هزینه برخی تولیدات بالاست، اما می‌توان آموزش‌های لازم را به آنان ارائه داد و باید جوانان را تشویق به روی آوردن به تولیدات مختلف کنید.

آیت‌الله فلاحتی تأکیدات رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد دریامحور را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: متأسفانه هنوز از ظرفیت دریا‌ها در شمال و جنوب، استفاده و بهره‌برداری لازم را نداشته‌ایم و تنها هشت درصد در این حوزه بهره‌برداری داشتیم در حالی‌که بعضی کشورها بیش از ۳۰ تا ۷۰ درصد از مزایای دریا‌های خود استفاده می‌کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دریا محور زندگی است و همه‌چیز در بستر آن وجود دارد، افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشجویان این دانشگاه می‌توانند در این بخش ورود کنند و بر روی مسائل دریامحور و عرصه‌های آن از آب دریا گرفته تا زیست در دریا، استخراج انواع پروتئین‌ها، کف دریا و بهره‌مندی از آب سطحی دریا و ... کار علمی صورت گیرد.

وی با اشاره به معضلات مربوط به تالاب انزلی گفت: در کشور، برای مسئله لایروبی و زیست‌محیطی تالاب هنوز هیچ فکری نشده است.

نماینده، ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس امروزه از اهمیت خاصی برخوردار است، افزود: بسیاری از زنان در استان گیلان با توجه به شرایط محیطی و جغرافیایی استان، می‌توانند کارآفرین باشند اگرچه هزینه برخی تولیدات بالاست، اما می‌توان آموزش‌های لازم را به آنان ارائه داد و باید جوانان را تشویق به روی آوردن به تولیدات مختلف کنید؛ امروز حتی بر روی انواع و اقسام گیاهان در کوه‌های مناطق شمال می‌توان کار علمی انجام داد و باید از ظرفیت‌ها و داشته‌هایمان به نحو مطلوب استفاده کنیم.

امام جمعه رشت، برجسته کردن نقاط ضعف و کمبود‌ها را کار دشمن دانست و بیان کرد: امروز حضور جدی مردم، دانشجویان و دانشگاهیان در انتخابات مورد تأکید است و دشمن نیز در حال تلاش برای کاهش آمار مشارکت است، چون تحمل رشد و پیشرفت ایران را ندارند.

وی با بیان اینکه امروز هشت‌هزار دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حال تحصیل بوده که هر کدام یک کارآفرین هستند و جای افتخار دارد و این مسائل باید تبیین شود، گفت: در این راستا، امر بازاریابی نیز باید برای دانشجو تقویت شود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه استان گیلان قطب تولید چوب در کشور است و این ظرفیت‌ها باید تقویت شود، اظهار کرد: روزانه چندین تن کاغذ در گیلان تولید می‌شود که از افتخارات است و پیشنهاد می‌کنم دانشجویان را برای مشاهده میدانی به این کارخانجات ببرید.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر