بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۳۰۵۲
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه فضای شغلی کارگاهی برای متقاضیان کار تبیین شود، گفت: دشمنان جمهوری اسلامی نوک پیکان خود را به سمت حوزه اقتصادی ما برده‌اند.
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بابیان اینکه یکی از اهداف رویداد مردمی اشتغال، بررسی مهارت‌های کارجویان و معرفی به کارفرما است گفت: باید فضای شغلی کارگاهی برای متقاضیان کار تبیین شود تا اشتغال پایداری شکل بگیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان، سید فرهاد ناصری نیا روز دوشنبه، شانزدهم بهمن ماه در آغاز نخستین رویداد مردمی اشتغال با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی در سالن همایش این دانشگاه افزود: به همین منظور سامانه جست و جوی شغل برای افراد جویای کار ایجاد و فضای مناسبی برای ثبت اطلاعات متقاضیان اشتغال فراهم شده است در حالی که قبلا برای جذب و استخدام در بخش‌های خصوصی چنین فضایی فراهم نبود.

وی گفت: با توجه به وجود کارجویان تحصیلکرده و دانش آموخته و از طرفی نیاز برخی واحد‌های اقتصادی استان به تامین نیروی کار ماهر، رویداد مردمی اشتغال می‌تواند با تمرکز بر تمامی حوزه‌های صنعت، خدمات و کشاورزی و به خصوص در حوزه دانش بنیان و فناور نتیجه مطلوبی برای ایجاد شغل داشته باشد.

این مسئول تصریح کرد: رویداد مردمی اشتغال، فرصت مناسبی است تا کارفرمایان واحد‌های اقتصادی در فضای مناسبی نیاز‌ها و نیرو‌های انسانی لازم برای واحد خود را درخواست دهند.

ناصری نیا ادامه داد: با توجه به همکاری صورت گرفته با دستگاه‌های اجرایی مرتبط، در این رویداد، کارجویان و کارفرمایان، فرصت‌های شغلی برای دانش آموختگان دانشگاهی و دانشجویان رشته‌های مختلف معرفی می‌شود و با هماهنگی دانشگاه علمی کاربردی و مراکزکاریابی غیر دولتی، ارتباط مستقیمی برای معرفی متقاضیان اشتغال و نیروی کار ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به کم برخورداری لرستان تصریح کرد: این استان به هر دلیل از احداث واحد‌های تولیدی کلان کم بهره بوده است و اکنون نیز دولت به دنبال تصدی گیری نیست بلکه به دنبال حمایت از بخش خصوصی و بهره‌مندی از کارگاه‌های تولیدی کوچک و مشاغل خرد خانگی است تا هم به تولید کمک کند و هم افراد جویای کار منبعی برای ارتزاق داشته باشند.

وی یادآور شد: دولت سیزدهم اقدامات بسیاری در بحث اشتغال و رفع بیکاری صورت داد که در این مسیر کلنگ زنی‌های جدید را متوقف کرد و سیاست خود را بر احیای واحد‌های راکد بکار گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان یکی از اقدامات خوب دولت را تسریع در صدور مجوز‌ها دانست و عنوان کرد: دعوت از هلدینگ (شرکت‌های اقتصادی مادر) و زیر مجموعه وزارتخانه‌ها برای ایجاد سرمایه‌گذاری در استان از اقدامات استاندار لرستان برای توسعه و رونق اشتغال بوده است.

ناصری نیا درخصوص مشوق‌های سرمایه‌گذاری افزود: در این راستا رییس جمهور خواست استان‌های زاگرس نشین از جمله لرستان به صورت ویژه دیده و تسهیلات و مشوق‌های خوبی برای افزایش میل سرمای گذاران به سرمایه‌گذاری در این استان در نظر گرفته شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: این استان جوانان تحصیلکرده بسیاری دارد که تلاش می‌کنیم مشوق‌های بیمه‌ای و مالیاتی برای کارفرمایان در صورت بکارگیری دانش آموختگان دانشگاهی در نظر گرفته شود.

ناصری نیا ادامه داد: یک مرکز اهلیت سنجی برای سرمایه‌گذاری در دستگاه‌ها وجود ندارد که لازم است در این زمینه مراکز مشاوره و کارآفرینی ایجاد شود تا قبل از سرمایه‌گذاری در استان، مشاوره‌های لازم را ارایه دهند تا کسب و کار‌های ایجاد شده به تعطیلی کشیده نشود.

وی با تاکید برلزوم ایجاد بازارچه مشاغل خرد خانگی تصریح کرد: این مهم باید با همکاری شهرداری فراهم شود تا تولیدکنندگان بتوانند تولیدات خود را در این بازارچه‌ها به فروش برسانند.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر