بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۳۰۵۷
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد:
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۱


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از صادرشدن ۵هزار و ۱۹۴ مجوز مشاغل خانگی برای فعالان این حوزه در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، خلیل احمد سلامی بیان کرد: در ۱۰ماهه امسال، پنج هزار و ۱۹۴ شاغل جدید در حوزه مشاغل خانگی استان اضافه شده است که از این تعداد ۴۳۵۹ نفر از محل صدور مجوز و ۸۳۵ نفر از محل پرداخت تسهیلات شاغل شدند.

وی با بیان اینکه صدور مجوز‌ها صرفاً به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود، افزود: مشاغل خانگی به دلیل دربرگیری فراوان و هزینه راه‌اندازی پایین‌تر نسبت به دیگر شغل‌ها، برای متقاضیان به‌ویژه بانوان و خانواده‌ها بااهمیت است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ادامه داد: متقاضیان می‌توانند برای دریافت مجوز متناسب با نوع مهارتی که فراگرفته‌اند و قصد فعالیت دارند، به سامانه مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کنند.

سلامی گفت: سیستان و بلوچستان به دلیل فرهنگ کهن و غنی و شرایط آب‌وهوایی مناسب، یکی از مناطق پرکشش اشتغال بخصوص در حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شیلات و کشاورزی است.

وی اظهار کرد: در چند روز اخیر با پیگیری معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زمینه عرضه و فروش محصولات مشاغل خانگی از طریق برنامه کاربردی «روبیکا» فراهم شده است که فعالان این حوزه در سیستان و بلوچستان می‌توانند از این فرصت بهره ببرند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: باتوجه‌به رویکرد دولت در حمایت از کسب‌وکار‌های خانگی، سال آینده از لحاظ تخصیص اعتبارات سیستان و بلوچستان جایگاه بهتری نسبت به امسال پیدا می‌کند.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر