بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۳۱۰۵
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: ارتقای رتبه معلمان منوط به گذراندن دوره‌های توانمندسازی است که قطعا در طول سال تحصیلی و فصل تابستان شاهد برگزاری این دوره‌ها برای معلمان خواهیم بود.
سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۴

به گزارش بازارکار از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، احمد محمودزاده در مراسم افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های دهه فجر شهرستان اردبیل، اظهار داشت: برای معلمان مدارس غیردولتی 360 ساعت دوره آموزشی با عنوان صلاحیت معلمی در نظر گرفته شده و معلمان باید در این دوره‌ها حضور داشته باشند.
وی تصریح کرد: ارتقای رتبه معلمان منوط به گذراندن دوره‌های توانمندسازی است که قطعا در طول سال تحصیلی و فصل تابستان شاهد برگزاری این دوره‌ها برای معلمان خواهیم بود.
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت شورای آموزش و پرورش با همراهی سایر دستگاه‌ها را یادآور شد و گفت: دانش‌آموزان را باید به سمت مهارت‌آموزی و حضور در دوره‌های فنی و حرفه‌ای سوق دهیم و در کنار آن کاهش آسیب‌های اجتماعی، تقویت مبانی تربیتی و مولدسازی بسیار مهم و اساسی است.
محمودزاده توسعه کمی و کیفی مدارس غیردولتی را با همراهی سایر مجموعه‌های آموزشی و تربیتی نظیر مدارس سما، راهیان کوثر، دانشگاه علوم قرآنی و پیام نور یادآور شد و افزود: در سند تحول آموزش و پرورش به ساحه‌های مختلف نظام تعلیم و تربیت تاکید شده و سعی بر این است در همه این بخش‌ها بتوان اهداف مورد نظر را تحقق بخشید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا منطبق بر شاخص‌های استاندارد نظام تعلیم و تربیت بتوانیم کارهای اساسی را تأثیرگذار را در این حوزه به پیش ببریم.
معاون وزیر آموزش و پرورش نقش فرهنگیان را به عنوان گروه‌های مرجع و پیشتاز یادآور شد و اضافه کرد: هم در راهپیمایی 22 بهمن و هم انتخابات پیش رو نقش راهبردی گروه‌های مرجع نظیر آموزش و پرورش بسیار مهم و اساسی است.
در این مراسم فرماندار اردبیل نیز به افتتاح 140 پروژه اقتصادی و عمرانی اشاره کرد و ادامه داد: 16 طرح با همکاری بخش خصوصی و در حوزه اقتصادی اجرایی و عملیاتی شده است.
سید محمد اعتماد اعجازی اشتغال این طرح‌ها را 391 نفر اعلام کرد و گفت: تعداد پروژه‌های عمرانی افتتاحی در اردبیل 124 پروژه است که با اعتباری بالغ بر یک‌هزار و 700 میلیارد تومان آماده افتتاح شده است.
وی تصریح کرد: عملیات اجرایی 24 طرح تولیدی، اقتصادی و عمرانی نیز در این شهرستان با پیش‌بینی اعتبار 127 میلیارد تومان آغاز می‌شود تا شاهد اجرای این طرح‌ها باشیم.
فرماندار اردبیل به افتتاح پروژه‌های نوسازی مدارس نیز اشاره کرد و افزود: 23 پروژه در 6 ماهه اخیر در این شهرستان اجرایی شده و افتتاح و بهره‌برداری از آنها را شاهد هستیم.

ارسال نظرات