بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۳۸۷۴
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان عنوان کرد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: در استان خوزستان رویکرد این است که دیگر اجازه ندهیم صنایع مادر و بزرگ توسعه یابند بلکه باید صنایع پایین دستی را توسعه دهیم تا جوانان در این عرصه‌ها فعالیت کنند.
چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷

محمد راضی‌جلالی در مراسم جشنواره جوانان برتر ایران زمین در اهواز برگزار شد، در خصوص وضعیت اشتغال جوانان اظهار کرد: سال‌ها فرصت توسعه صنایع پایین دست از خوزستان گرفته شده بود، اما اکنون توسعه این صنایع در دستور کار است تا علاوه بر ایجاد اشتغال، بازار خوبی ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: از سوی دیگر نهضت مهارت‌آموزی با محوریت آموزش فنی و حرفه‌ای در خوزستان در دستور کار قرار گرفته است. برای همه صنایعی که می‌خواهند نیروی کار بگیرند یا پروژه‌های جدید اجرا کنند یا توسعه ایجاد کنند، پیوست مهارت‌آموزی در نظر گرفته می‌شود و باید قبل از استخدام، نیرو‌ها و رشته‌های مورد نیاز را به اداره‌کل فنی و حرفه‌ای اعلام کنند تا مهارت‌آموزی انجام شود و پس از آن جوانان در این صنایع جذب شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به استعداد‌های نهفته جوانان خوزستان گفت: در حال حاضر رتبه ما در آموزش قابل قبول نیست، اما رو به تغییر است. همچنین باید تغییر رویکرد در آموزش از مقاطع ابتدایی تا دانشگاه ایجاد شود.

وی بیان کرد: متاسفانه رتبه خوزستان از نظر اشتغال خوب نیست؛ در رتبه سوم بودیم و اکنون به رتبه ششم رسیده‌ایم، اما مورد قبول ما نیست.

راضی‌جلالی گفت: در استان خوزستان رویکرد این است که دیگر اجازه ندهیم صنایع مادر و بزرگ توسعه یابند بلکه باید صنایع پایین دستی را توسعه دهیم تا جوانان در این عرصه‌ها فعالیت کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی در استان خوزستان گفت: صنایع خوزستان موظف می‌شوند نیرو‌های مورد نیاز خود برای چهار سال آینده را اعلام کنند تا به عنوان یک کد رشته تحصیلی در دفترچه کنکور اعلام شود و رتبه‌های بالای کنکور می‌توانند از روز اول بورسیه صنعت شوند. این کار موجب می‌شود جوان نخبه در استان خوزستان بماند و در صنعت استان نقش آفرینی کند.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر