بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۴۰۵۱
مراسم افتتاحیه نمایشگاه و رویداد ملی «صدرا» با هدف برقراری ارتباط مستقیم بین دانشگاهیان، با جامعه صنعتی شهر شیراز و استان فارس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد.
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس گفت: با توجه به راهبرد کلان دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه فعالیت‌های فناورانه و با نگاه به ایجاد کارآفرینی در زیست بوم محلی و منطقه‌ای دانشگاه، رویدادی تحت عنوان رویداد صدرا در سطح کشور برگزار می‌شود که در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز با همکاری شرکت‌های مختلف فناور و مراکز رشد و شرکت‌های تخصصی نمایشگاه این رویداد برپا شده است.

محمدرضا قائدی افزود: این رویداد با هدف برقراری ارتباط مستقیم بین دانشگاهیان اعم از دانشجویان و استادان، با جامعه صنعتی شهر شیراز و استان فارس به مدت ۳ روز برگزار می‌شود و طی این ۳ روز دانشجویان و استادان خصوصا در رشته‌های مرتبط با شرکت‌های حاضر در نمایشگاه، با حضور و بازدید از غرفه‌های متنوع نمایشگاه، امکان تعامل بین دانشگاه و این صنایع را بررسی و در راستای عملیاتی شدن تعاملات و ارتباطات با این شرکت‌ها گام برمی‌دارند.

هادی بستام، مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه استانداری فارس نیز در این مراسم از آمادگی استانداری برای حمایت از شرکت‌های توانمند حاضر در این رویداد خبر داد و گفت: توانایی دانشگاه آزاد اسلامی در برپایی چنین رویداد‌هایی بسیار مناسب است و برپایی این نمایشگاه برای ارتباط بی واسطه دانشجویان و صاحبان صنایع، ابتکار بسیار ارزنده و جالب توجهی است.

مدیر اجرائی رویداد صدرای شیراز نیز در این مراسم گفت: برگزاری نمایشگاه و رویداد صدرا با شعار «صنعت، دانشگاه، راه اشتغال» زمینه‌ساز حضور دانشجویان در طرح پویش یا همان اشتغال همزمان با تحصیل برای دانشجویان است.

یاسر زارع بیان کرد: هدف از برپایی رویداد صدرا ارتباط بدون واسطه بین دانشجویان و شرکت‌های آماده به همکاری در طرح پویش است که کمک شایان توجهی به دانشجویان می‌کند تا در انتخاب شرکت یا صنعتی که مایل به حضور در آن برای طی دوره طرح پویش یا کارآموزی خویش هستند با دقت بیشتری عمل کنند.

رئیس دانشکده مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز افزود: رویداد صدرا موجب اتصال حلقه آموزش با کارآفرینی و اشتغال است و این ارتباط تعاملی و مستمر با صنایع و سازمان‌های محلی فرصت مغتنم و بسیار مناسبی است که حتی استادان دانشگاه آزاد اسلامی شیراز بتوانند در خصوص رفع مشکلات و یا بهبود عملکرد این شرکت‌ها و صنایع راهکار‌ها و پیشنهادات خویش را به صاحبان صنایع ارائه کنند.

زارع با اشاره به روند برگزاری این رویداد اظهار کرد: از حدود ۳ ماه پیش کمیته برگزاری رویداد در واحد شیراز شکل گرفته است و با برنامه‌ریزی صورت گرفته از شرکت‌های مختلفی برای حضور در نمایشگاه و رویداد دعوت به‌عمل آمد و زمان برپایی رویداد نیز متناسب با هفته‌های آغازین نیم سال دوم در نظر گرفته شد تا امکان حضور و استقبال دانشجویان فراهم‌تر باشد.

او، تعداد شرکت‌های مسقر در رویداد صدرای دانشگاه آزاد اسلامی شیراز را بالغ بر ۳۵ شرکت عنوان کرد و گفت: از این بین تعدادی از شرکت‌های مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، شرکت‌های مرتبط با سرای نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و تعدادی از هسته‌های فناور این دانشگاه نیز در کنار شرکت‌های بزرگ و توانمند شهر شیراز و استان فارس در این رویداد شرکت کرده‌اند.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر