بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۴۲۵۳
وزیر فرهنگ گفت: تاسیس بنیاد پویا نمایی را براساس پیشنهادی که در شورای هنر به تصویب رسانده بودیم به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد کردیم که در نهایت به تصویب رئیس جمهور رسید و فصلی نو در عرصه پویانمایی آغاز شد.
شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۶

به گزارش بازارکار از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در این آئین پایانی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران اظهار کرد: خوشحالم که در ایام پایانی ماه شعبان و در آستانه ماه مبارک رمضان در آئین اختتامیه این جشنواره حاضر شدم.
وی افزود: خدای متعال را شاکر هستم چراکه حوزه فرهنگ و هنر در بهترین مقطع تاریخی خود قرار گرفته و رونق در بخش فعالیت‌های هنری به حد بالا رسیده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در بخش‌های مختلف هنری شاهد حضور پررنگ هنرمندان و استقبال گسترده مخاطبان هستیم، هیچ برنامه فرهنگی و هنری نیست که برگزار شود و ما شاهد استقبال خارج از تصور مخاطبان نباشیم؛ این نشان می‌دهد جامعه ما عمیقاً فرهنگی و با ریشه‌های کهن است، جامعه‌ای چند هزار ساله و فرهنگی که در دوره ورود اسلام عزیز به رونق مضاعف رسیده و شاهدیم در گوشه و کنار کشور استعدادهای کم نظیری وجود دارد.
اسماعیلی گفت: نگاه دولت عدالت محور و شعار اصلی ما عدالت فرهنگی است که معنای آن این است که همه فرزندان ایران در هر نقطه از کشور امکان رشد داشته باشند.
وی تاکید کرد: همکاری و فهم مشترک میان بخش‌های مختلف دولت جاری است و دولت در حوزه‌های فرهنگی هنری مانند مجموعه‌ای واحد است.
وی افزود: وزارت آموزش و پرورش با دارا بودن مسئولیت مضاعف و پایه‌ای مهمترین رکن فرهنگ سازی برای کشورمان است چراکه بیش از شانزده میلیون دانش آموز در اختیار وزارت آموزش و پرورش هستند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با طراحی‌های که صورت گرفته، فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و هنری به خوبی در کنار هم به پیش می‌رود.
اسماعیلی تصریح کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که اساساً سازمانی هنرپایه است به خوبی به مأموریت‌های خود عمل می‌کند و جشنواره‌های متعدد فرهنگی هنری از قصه گویی تا تئاتر و پویانمایی و… نشان از درک این موضوع است.
وی با بیان اینکه بر سرمایه گذاری گسترده در بخش پویانمایی تاکید داریم، ادامه داد: این جشنواره در حالی برگزار می‌شود که چند روزی بیشتر از ابلاغ تأسیس بنیاد پویانمایی توسط رئیس‌جمهور نگذشته است.
وزیر فرهنگ تصریح کرد: تأسیس بنیاد پویا نمایی را براساس پیشنهادی که در شورای هنر به تصویب رسانده بودیم به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد کردیم که در نهایت به تصویب رئیس جمهور رسید و فصلی نو در عرصه پویانمایی آغاز شد.
اسماعیلی با بیان اینکه پویانمایی را آغاز سررشته فعالیت‌های ترویجی و آموزشی در حوزه فرهنگ و هنر می‌دانیم، گفت: امروز هنرمندان ما در این عرصه درخشیده‌اند؛ آخرین نمونه از این آثار به حدود ۶۵ میلیارد تومان فروش و نزدیک به دو میلیون مخاطب دست یافته است.
وی افزود: این پویانمایی نشان داد این گزاره که حوزه فروش در سینما به آثارطنز محدود شده است صحیح نیست.
وزیر فرهنگ با بیان اینکه این پویانمایی داستانی دینی دارد، گفت: اگر کار فاخری با ذائقه مخاطب سازگار باشد حتماً مورد توجه قرار خواهد گرفت، همچنین ایجاد بازی‌هایی با شخصیت این پویانمایی در دستور کار قرار گرفته است.
اسماعیلی با بیان اینکه در این خصوص نیازمند سرمایه گذاری جدی هستیم، تصریح کرد: در میان ده شخصیت محبوب کودکان تنها یک شخصیت ساخته شده توسط جریان هنری در حوزه پویانمایی به چشم می‌خورد که باید افزایش یابد و قشر جوان را با مفاخر بزرگ فرهنگی هنری آشنا کنیم.
وزیر فرهنگ افزود: در وزارت فرهنگ در خدمت عزیزان هستیم و امید لست با راه اندازی بنیاد پویانمایی امور راحت‌تر به پیش برود؛ به دنبال تصدی گری نیستیم بلکه به دنبال مجموعه‌ای هستیم تا به رونق حوزه پویانمایی کمک کند و بتواند با استفاده فعالان این عرصه، جریانی قوی و منسجم را در حوزه پویانمایی شاهد باشیم.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر