بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۴۳۲۶
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ شرقی:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، گفت: بنا به اعلام سازمان برنامه و بودجه استان، ۹۱ درصد سهم رشد اقتصادی استان در ۹ ماهه سال جاری متعلق به بخش خصوصی است.
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۳

سهم ۹۱ درصدی بخش خصوصی در رشد اقتصادی آذربایجان شرقی

به گزارش بازار کار، به نقل از روابط عمومی استانداری، محمد کلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی، روز شنبه 19 اسفندماه، در جلسه کارگروه اقتصادی استان با اشاره به اینکه ۹۶ درصد اقتصاد استان در دست بخش خصوصی است تاکید کرد: ۹۱ درصد سهم رشد اقتصادی در ۹ ماهه سال جاری بنا به اعلام سازمان برنامه و بودجه استان، متعلق به بخش خصوصی است که نشان از کارآمدی و پای کار بودن فعالان و تولید کنندگان در استان می باشد.

وی ادامه داد: برنامه‌هایی که توسط دستگاه‌های ملی برای اجرا ارائه می‌شود، توسط دستگاه‌های استانی بومی سازی شده و در کنار آن نظارت بر حسن اجرای آنها نیز انجام شود.

کلامی، از تدوین نظام توسعه استان خبر داد و اظهار کرد: با دستور استاندار آذربایجان شرقی، نظام توسعه و رشد استان توسط بخش خصوصی و دولت با همکاری اتاق بازرگانی و سایر نهادهای ذیربط تدوین خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم ورود بخش خصوصی به زنجیره‌های ارزش تاکید کرد و گفت: وجود حلقه‌های مفقوده در زنجیره تولید استان همچون نبود برندسازی در صنعت کفش، باعث کاهش ارزش افزوده برای تولید کننده در داخل استان شده است؛ بنابراین بخش خصوصی باید وارد زنجیره های تولید شود تا هم تولید افزایش یابد و هم ارزش افزوده بیشتر شود.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر