ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۴۴۲۶
 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد از صدور نخستین پروانه بهره برداری واحد گردشگری یزد با عنوان باغ شتر در روستای فهرج خبر داد.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۴

به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان یزد "محمد رضا غفاریان" گفت: ۱۰ پرونده برای متقاضیان صدور پروانه گردشگری کشاورزی تشکیل و حمایت لازم از طرح‌های گردشگری کشاورزی در قالب مزارع «کشت و گشت» در حال برنامه ریزی است.

وی افزود: با توجه به قرار گرفتن گردشگری کشاورزی در یکی از محور‌های سند توسعه یزد نوین، برنامه ریزی همه جانبه برای صدور پروانه بهره برداری این متقاضیان در حال انجام است تا بهره برداری از انواع صنعت توریسم مزرعه در این شهرستان صورت پذیرد.

مدیر شهرستان همچنین از برنامه ریزی لازم برای افتتاح اولین پروژه گردشگری کشاورزی در راستای تحقق سند یزد نوین خبر داد.

به گفته این مسئول، با توسعه گردشگری کشاورزی علاوه بر آشنایی عموم مردم با فرآیند تولید محصولات کشاورزی سالم و کم خطر، حفظ فرهنگ روستایی و حتی احیاء آن برقرار شده و علاوه بر تامین نیاز‌های روحی و تنوع خواهی گردشگران، توسعه، رونق کشاورزی و اشتغال پایدار را در بر خواهد داشت.

غفاریان خاطرنشان کرد: با حمایت‌های صورت گرفته در راستای توسعه گردشگری کشاورزی و همچنین تکمیل زنجیره ارزش شتر، یک تولید کننده معمولی می‌تواند به تولید کننده موفق و موثر تبدیل شود و افزون بر کسب درآمد، ارزش اجتماعی و اقتصادی تولید، نیز افزایش می‌یابد.

ارسال نظرات