بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۴۶۰۲
شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۸

ایسنا/خراسان رضوی معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: تمهیدات لازم برای اسکان و پارکینگ خودرو زائران در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد از پیش‌بینی تمهیدات لازم برای اسکان و پارکینگ خودرو زائران خبر داد و اظهار کرد: البته احتمالا محدودیت‌هایی نیز در این زمینه وجود دارد که پیشاپیش بابت آن عذرخواهی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه خادمان مدارس در طول سال منشأ خدمات مختلف برای جامعه هستند، تاکید کرد: مدال طلایی توفیق خدمتگزاری زائران حرم مطهر رضوی، توفیق مضاعفی است که نصیب خادمان مدارس آموزش و پرورش مشهد شده است و ما نیز قدردان زحمات و تلاش‌های آنان هستیم.

ایجاد ظرفیت اسکان برای ۷۰۰ هزار زائر نوروزی در مشهد

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: از ۱۹ اسفندماه دستگاه‌های اجرایی برای پذیرش زائران نوروزی تا ۲۴ فروردین فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی ادامه داد: آماده‌سازی برای پذیرش زائران نوروزی در مشهد به نحوی انجام گرفته است تا ضمن پوشش ضعف سال‌های گذشته، راهنمایی و مدیریت خوبی برای پذیرایی و اسکان زائران انجام گیرد تا آن‌ها در زمان حضور در مشهد دچار مشکل نشوند و از ظرفیت‌های اسکان رسمی و موقت در این شهر بهره گیرند.

گنابادی‌نژاد با اشاره به اینکه مسئولیت راهنمایی زائران و مدیریت اسکان آن‌ها در مشهد بر عهده فرمانداری است، ادامه داد: بر این اساس فرمانداری با جدیت این موضوع را پیگیری و دنبال می‌کند تا بتوان شرایط بهتری را برای اسکان زائران فراهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای اسکان و پذیرش زائران نوروزی از آبان ماه امسال آغاز شد و اولویت‌های مربوط به ۱۰۰ مساله در ۱۹ کمیته ستاد خدمات سفر در خراسان رضوی احصاء شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی بیان کرد: تامین اقلام مورد نیاز و نظارت بر بازار کالاهای اساسی در نوروز به ویژه قیمت‌های آن‌ها که مورد تاکید استاندار خراسان رضوی است، تحت مدیریت کارگروه تنظیم بازار استان قرار دارد و مجموعه ناظران بر این بخش مشخص و همه کالاها و خدمات تعیین شده‌اند.

وی تاکید کرد: قیمت کالاها و تعرفه خدمات مورد نیاز زائران مشخص شده و در سطح وسیع اطلاع‌رسانی می‌شود تا بتوان رضایت زائران امام رضا(ع) در نوروز امسال را تامین کرد.

گنابادی‌نژاد موضوع حمل و نقل زائران را از دیگر مسائل مهم مربوط به زائران نوروزی ذکر و بیان کرد: گاه زائران در سال‌های گذشته در حوزه حمل و نقل با مشکلاتی مواجه می‌شدند که در این زمینه کارگروه ملی زیارت مصوبه‌ای داشت تا با اهتمام سازمان حمل و نقل جاده‌ای کشور، بلیت رفت و برگشت از تمامی مبادی زائر فرست به زائران متقاضی فروخته شود تا مشکلی در تامین بلیت نداشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی در پاسخ به سوالی مبنی بر پیش‌بینی آمار زائران نوروزی خراسان رضوی گفت: بیشترین میزان پذیرش زائران در نوروز سال‌های گذشته حداکثر ۱۰ میلیون نفر بوده است و امسال با توجه به تقارن نوروز با ماه رمضان، آمار زائران نوروز کمتر خواهد بود اما امکان افزایش زائران با توجه به طولانی‌تر شدن ایام تعطیلی نیز وجود دارد.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر