بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۴۶۶۱
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آمار و اطلاعات ثبت شده در سامانه رصد اشتغال، حدود ۳۷ هزار نفر طی سال جاری در سیستان و بلوچستان شاغل شدند.
يکشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۱

به گزارش بازارکار از روابط عمومی؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، «خلیل احمد سلامی» در سیزدهمین و آخرین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان در سال ۱۴۰۲ گفت: تعهد اشتغال سیستان و بلوچستان برای سال جاری، ۳۵ هزار و ۸۴۰ نفر بود که تا امروز با ۱۰۲.۵ درصد پیشرفت در تحقق این تعهد، به میزان ۳۶ هزار و ۷۳۶ شاغل جدید رسیده ایم.
وی اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره)، صنعت، معدن و تجارت و بنیاد برکت بیشترین تعداد ثبت شاغل جدید را در سامانه رصد اشتغال داشته اند.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان ادامه داد:  همچنین از حیث درصد پیشرفت نسبت به تعهد، منطقه آزاد چابهار، آموزش و پرورش و صمت استان بهترین عملکرد را به خود اختصاص داده‌اند.
وی افزود: شهرستان های هامون، هیرمند، نیمروز، زهک و دلگان به لحاظ درصد پیشرفت نسبت به تعهد و شهرستان های زاهدان، زابل، چابهار، ایرانشهر و سراوان بر اساس بیشترین تعداد ثبت، در رتبه بندی شهرستانی در جایگاه های اول تا پنجم قرار گرفتند.
سلامی گفت: از مجموع ۳۶ هزار و ۷۳۶ شاغل جدید استان در سال جاری، بیشترین میزان اشتغال‌زایی مربوط به بخش کشاورزی و سپس در بخش های صنعت، معدن و تجارت و خدمات است.
وی تأکید کرد: فرایند صحت سنجی بر آمار اشتغال ثبت شده از سوی دستگاه‌های اجرایی در سامانه رصد اشتغال، به سه روش تلفنی، پیامکی و میدانی انجام می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان از جذب ۸۷ درصدی منابع اختصاص یافته به حوزه مشاغل خانگی در استان خبر داد و افزود: یک هزار و نه نفر از محل پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در سیستان و بلوچستان شاغل شدند.
سلامی اظهار کرد: پیگیری ایجاد یک میلیون شغل در سطح کشور با اولویت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، برنامه محوری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سال ۱۴۰۳ است که این مهم در سیستان و بلوچستان با هم‌افرایی و همکاری همه ارکان اجرایی و سیستم بانکی بر اساس تعهد سال آینده محقق می‌شود. 

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر