بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۴۹۰۷
رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای قم، از راه اندازی اولین پارک مهارت و کارآفرینی و طرح خادم‌یاران مهارت در پاسخگویی به منویات مقام معظم رهبری و نقش‌آفرینی حضور حداکثری مردم این استان در صحنه اقتصاد و تولید خبرداد.
پنجشنبه ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۳

محمدرضا فاضلی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاربازار کار، با بیان اینکه برای پرورش نسلی کارآمد و پویا باید مسیرهای افزایش مهارت دانش‌آموزان و دانشجویان را گسترش داد، افزود: در این پارک رشته‌های پرتقاضا مبتنی بر نیازهای روز و آینده استان و کشور به مردم آموزش داده می‌شود.

به گفته وی؛ دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم نیز با رسالت تربیت نیروی متخصص متعهد در صدد تدوین برنامه‌های حضور حداکثری مشارکت مردم و به‌خصوص جوانان دانشگاهی در عرصه صنعت است .

وی ادامه داد: رشد و توسعه اقتصادی و افزایش سطح تولید به ایجاد و توسعه اشتغال وابسته است که در این میان توجه ویژه به آموزش‌های مهارتی و کارآفرینی از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد.

وی با تاکید بر اینکه از پایه‌های اصلی توسعه جوامع بشری رشد اقتصادی است و آن نیز  در گرو رونق تولید محقق می‌شود، گفت: مهارت آموزی و کارآفرینی با رویکرد مردم محوری می‌تواند یکی از شاخص‌های مشارکت آنان در اقتصاد باشد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای قم ادامه داد: از سوی دیگر مهارت‌آموزی نقش مهمی در رونق تولید، اشتغال و کارآفرینی دارد و در دستیابی به توسعه پایدار اثرگذار است که دراین راستا باید فرهنگ مهارت‌آموزی در بین اقشار مختلف جامعه ترویج شود.

فاضلی مهارت‌آموزی را از دغدغه‌های اصلی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به‌عنوان بزرگ‌ترین سازه مهارتی کشور دانست و گفت: دانش‌محوری به‌تنهایی قادر به رونق تولید نیست و رویکرد مهارت‌محوری و مهارت‌آموزی برای کلیه اقشار به‌ویژه جوانان است که زمینه اشتغال و تولید را رونق می‌بخشد.

خاطرنشان می شود؛ سه هزار و ۱۰۰ دانشجو در ۲ آموزشکده دخترانه و پسرانه دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان قم در ۱۹ رشته مهارتی مشغول تحصیل هستند.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر