بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۴۹۱۹
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی بهترین اتفاق سال گذشته در حوزه اشتغال و بازار کار را تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار عنوان و ابراز امیدواری کرد: آیین‌نامه تعیین حداکثر مدت موقت برای کار‌های غیردائم از سال جدید به اجرا درآید و طرح ساماندهی نیرو‌های شرکتی به نتیجه برسد.
پنجشنبه ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۳


فتح الله بیات در گفتگو با ایسنا، درباره اولویت‌های جامعه کارگری در سال جدید اظهار کرد: یکی از اتفاقات خوب برای کارگران در سال ۱۴۰۳ می‌تواند این موضوع باشد که آیین نامه تعیین حداکثر مدت موقت برای کار‌های غیردائم که هیات وزیران در سال ۱۳۹۸ سقف آن را ۴ سال تعیین کرد از سال جدید ابلاغ و اجرایی شود.
وی افزود: در سال ۱۳۹۸ سقف کار‌های پروژه‌ای و موقت ۴ سال تعیین شد و بهمن ماه سال گذشته این مصوبه هیات وزیران باید به اجرا در می‌آمد، با توجه به اینکه دوره چهارساله اش به اتمام رسید، باید آن را عملی می‌کردیم و امیدواریم از امسال این آیین نامه اجرا شود.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی ادامه داد: دومین اتفاق خوب ساماندهی وضعیت نیرو‌های شرکتی و برچیده شدن شرکت‌های پیمانکار نیروی انسانی است و امیدواریم پس از نظارت شورای نگهبان بر این طرح مجلس، هرچه سریع‌تر اعلام شود که از سال ۱۴۰۳ نیرو‌های شرکتی و قراردادی که منتظر تصویب این طرح هستند، ساماندهی شوند تا در هفته کارگر بتوانیم خبر خوشی برای این دسته کارگران داشته باشیم.

بیات در عین حال بهترین اتفاق سال گذشته در حوزه اشتغال و بازار کار را صدور مجوز‌های کسب و کار عنوان کرد و گفت: در حوزه اشتغال تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار باعث شد تا بروکراسی‌های اداری کاهش یابد و افراد سریع‌تر مجوز کسب و کار بگیرند لذا هرچه به سمت الکترونیکی شدن موضوعات کارگری پیش برویم خوب است.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر