بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۴۹۸۶
نحوه دریافت وام فرزندآوری؛
وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ در مقایسه با سال گذشته، تغییراتی مانند افزایش مبلغ و حذف کارت پایان خدمت به عنوان یکی از شروط دریافت وام را دارد.
سه‌شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۷

به گزارش بازارکار، طبق اعلام بانک مرکزی، مشمولان وام فرزندآوری، والدین فرزندان متولدین یکم فروردین ۱۴۰۰ به بعد هستند و شروع اقساط آن با شش ماه دوره تنفس آغاز می‌شود، همچنین کارمزد این وام ۴ درصد به صورت سالانه است.
وثیقه مورد نیاز برای دریافت این وام شامل یکی از موارد داشتن حساب یارانه، سهام عدالت، سفته یک نفر ضامن و یک نفر بستگان درجه اول می‌شود.
همچنین داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت این وام الزامی نیست.
مبلغ وام و مدت بازپرداخت آن
بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳ متناسب با حجم مبلغ دریافتی محاسبه می‌شود.
بر این اساس، مبلغ وام فرزندآوری ۱۴۰۳ به‌ازای فرزند اول ۴۰ میلیون تومان (سه‌ساله)، فرزند دوم ۸۰ میلیون تومان (چهارساله)، فرزند سوم ۱۲۰ میلیون تومان (پنج‌ساله)، فرزند چهارم ۱۵۰ میلیون تومان (شش‌ساله) و برای فرزند پنجم به بعد ۲۰۰ میلیون با بازپرداخت هفت ساله در نظر گرفته شده است.
نحوه مراجعه و دریافت
والدین می‌توانند برای دریافت این وام ابتدا با مراجعه به وبگاه www.ve.cbi.ir، در سامانه بانک مرکزی ثبت‌نام و در مرحله دوم کد رهگیری از سامانه را دریافت کنند.
پس از دریافت کد رهگیری، ۱۲ روز فرصت دارند به بانک مراجعه کنند و پس از مراجعه به بانک متقاضیان برای تکمیل مدارک ۶۰ روز فرصت دارند تا مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

برچسب ها:

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر