بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۴۹۹۱
سرپرست بهزیستی استان گیلان گفت: مراسمی به یاد آرسن میناسیان معروف به مسیح گیلان برگزار شد.
سه‌شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۵

به گزارش بازارکار، آریا طوفانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از گذشت چهل و هفت سال از درگذشت آرسن میناسیان، مردم گیلان همچنان از این شخصیت نیکوکار به نیکی یاد می کنند و یاد وخاطره نیکوکاری های او در اذهان مردم گیلان باقی مانده است و به همین علت است که هرساله جمعی ازمسئولین  وفرهیختگان و مفاخرادبی و هنری و نیکوکاران یادش را گرامی می دارند.

وی خاطر نشان کرد: زنده یاد میناسیان در بین مردم همواره از شخصیت اجتماعی والایی برخوردار بود و با انفاق و نیکوکاری نیازمندان را یاری می کرد.

طوفانی با بیان اینکه این مرد گیلانی از تبار ارامنه گیلان و پیرو دین مسیح بعنوان یک داروساز، داروها را بصورت رایگان دراختیار بیماران نیازمند قرارمی داد گفت: وی اولین آسایشگاه معلولان وسالمندان در کشور را در شهر رشت تاسیس کرد.

سرپرست بهزیستی گیلان تصریح کرد: آرسن میناسیان گرچه در مداوای بیماران، کمک به مستمندان و تاسیس آسایشگاه معلولین رشت نقش بزرگی ایفا کرد، اما کار بزرگ و سترگ او بنای " اندیشه نیکوکاری" بود که تا ابد درخاطره و تفکر گیلانیان جاودانه خواهد ماند وچراغ راه و راهنمای انسانها خواهد بود تا به یاد داشته باشند که نیکی و نیکوکاری از یادها زدوده نخواهد شد.

 او از سوی مردم، به مسیح گیلان شهرت یافت و با احترام و بدرقه ی عزتمندانه ی مردم گیلان در آرامگاه ابدی اش در کلیسا و مدرسه ی ارامنه شهر رشت به خاک سپرده شد.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر