بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۴۹۹۲
استاندار قم با اشاره به افزایش قیمت دارو در سراسر کشور،گفت:این موضوع به هیچ عنوان توجیه حساب نمی‌شود و قم از هر نظر باید به عنوان شهر ارزان در کشور معرفی شود.
سه‌شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۷

به گزارش بازار کار، سیدمحمد آقامیری عصر امروز در دومین جلسه ستاد تنظیم بازار استان قم، با اشاره به وضعیت نرخ دارو در استان گفت: گزارش هایی با موضوع افزایش نرخ برخی داروها و کمیاب شدن آن‌ها به دست ما رسیده است که معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی نسبت به آن باید اقداماتی انجام دهد.

وی عنوان کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی استان موظف است نظارت‌های خود را از داروخانه‌های سطح استان افزایش داده و با متخلفین به شدت برخورد شود.        

وی افزود: علاوه بر داروخانه‌ها؛ گزارش‌هایی نیز از برخی تخلفات مالی در بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشکان در سطح استان به ما رسیده است که مستندات آنها به اداره کل تعزیرات و نهاد‌های بازرسی ارسال شده است. 

استاندار قم گفت: متخلف برای ما یک معنا دارد و بین بخش خصوصی و دولتی هیچ اغماضی نخواهیم داشت؛ بیمارستان باید درد مردم را دوا کند نه اینکه دردی بر آن اضافه کند. 

 آقامیری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: امسال سال جهش است لذا هیچ‌ کم‌کاری و ترک فعلی برای ما پذیرفته نیست.‌ 

وی افزود: خدمتگذاری به مردم  برای ما ارزشمند و مهم‌ هست لذا حرف‌ و مطالبه آنان بسیار حائز اهمیت است‌. 

استاندار قم  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت درمانگاه جعفرآباد بیان کرد: تاسیس درمانگاه ابن سینا  جزو مصوبات سفر اول ما به این شهرستان بود و اگر تا به امروز هنوز انجام نشده این کم‌ کاری دانشگاه علوم پزشکی قم به‌شمار می‌رود. 

وی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به توزیع کالا در شبکه کاسبان امین در استان مطرح کرد: مدت‌هاست تاکید داریم که کالاهای تنظیم بازار صرفا نباید در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع شوند بلکه با شناسایی کاسبان امین در محلات این شبکه توزیع گسترده گردد.

آقامیری تاکید کرد: کاسبانی که آمادگی کمک به دولت در بحث توزیع و فروش کالاهای تنظیم بازار‌ دارند می‌توانند به سایت https://ghom.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=4818 مراجعه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: امسال باید به وضعیت مردم رسیدگی شود و هیچ کم‌کاری در بحث معیشت مردم برای ما قابل قبول نیست، مسئله معیشت باید اصلی‌ترین دغدغه مدیران استان قم باشد. 

استاندار قم تصریح کرد: کم‌کاری برخی مدیران در داخل و اقدامات ظالمانه دشمنان خارجی باعث شده سفره مردم کوچک‌تر از گذشته شود و آنان در تامین کالاهای مورد نیاز خود با مشکلاتی مواجه هستند. 

 آقامیری با بیان اینکه نظارت‌ بر بازار در سال ۱۴۰۳ به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا خواهد کرد، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، گزارشهای مردمی تخلفات صنفی که از سامانه ۱۲۴ و ۱۳۵ به دست ما می‌رسد از اردیبهشت‌ماه در مدت زمان ۲۴ ساعت به آن رسیدگی خواهد شد. 

وی در ادامه مطرح کرد: اتحادیه‌ها اگر بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند یقین داریم میزان تخلفات به حداقل خواهد رسید‌. 

استاندار قم در پایان گفت: از اتحادیه‌ای که دغدغه معیشت مردم را داشته باشد حمایت تمام قد خواهیم کرد.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر