بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۵۶۳۴
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی خبر داد،
مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: طی ۹ ماهه امسال ۵۷ نفر از فرزندان مددجویان این نهاد حمایتی با هدف کمک به وضعیت اقتصادی خانوارهای نیازمند از خدمت سربازی معاف شدند.
چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۹

به گزارش بازارکار از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجید مومنی با اعلام این خبر، افزود: معافیت این افراد با هماهنگی و همکاری مشترک این نهاد و سازمان وظیفه عمومی ناجا و براساس بخشنامه‌ها و مصوبات انجام شده است.

وی اظهار داشت: تک فرزند ذکور خانواده‌های تحت حمایت نیز که دارای سه فرزند دختر باشند نیز می‌توانند از معافیت سربازی برخوردار شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان افزود: مددجویانی که پدر آنان فوت شده و با مادرشان زندگی می‌کنند، می‌توانند از معافیت کفالت خدمت سربازی استفاده کنند. وی گفت: طرح معافیت سربازی فرزندان خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد از سال ۸۷ آغاز شده و شامل مددجویانی که از طریق تبصره ۱۴ و به صورت موقت تحت حمایت قرار گرفته‌اند، نمی‌شود.

بهره مندی ۱۰۱۲ مددجو از تسهیلات قرض الحسنه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، همچنین سعید کریمی رئیس کمیته امداد اراک منطقه یک، اظهار داشت: یکی از خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت تسهیلات اشتغال نیازمندان، ودیعه مسکن، تعمیرات واحداث مسکن ، ضروری وکارگشایی به نیازمندان است که تمامی این پرداختها در ۹ماهه امسال بیش از ۹۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان به ۱۰۱۲ نفر از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت ، بانک قرض الحسنه مهر ایران ، بانک سینا و بانکهای عامل درقالب تبصره۱۶ جهت اشتغال نیازمندان بامعرفی این نهاد پرداخت شده است. کریمی با اشاره به اینکه گره‌گشایی از نیازمندان در راستای اهداف بانکداری اسلامی در دستور کار صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت قرار دارد، ادامه داد: از مبلغ مذکور و طی همین مدت ، صندوق امداد ولایت این اداره ۷۶ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان تسهیلات به ۳۹۲ نفر از نیازمندان جهت اشتغال نیازمندان، ودیعه مسکن، احداث و تعمیرات مسکن ، وامهای درمانی ، فرهنگی، ضروری و کارگشایی پرداخت شده است. وی با تاکید بر توانمندسازی مددجویان در عرصه اقتصادی و معیشتی افزود: هدف اصلی کمیته امداد از راه اندازی « صندوق امداد ولایت» ترویج فرهنگ قرض الحسنه است که خیران و نیکوکاران میتوانند با سپرده گذاری در این صندوق، بیش از پیش این نهاد را در دستگیری از خانواده های بی بضاعت یاری کنند. به همین منظور خیرین ارجمند وگرامی میتوانند با شماره گیری با تلفن همراه#۰۸۶*۸۸۷۷* بصورت مستقیم وجوه خود را جهت کمک به نیازهای محرومان واریز نمایندو یا از طریق تماس با شماره تلفن۰۸۶۳۳۱۲۶۲۳۱ بنام حوزه مشارکتهای مردمی کمیته امداد اراک منطقه یک ، نسبت به سپرده گذاری مبالغ خود جهت اهدای وامهای قرض الحسنه به نیازمندان اقدام نمایند.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر