بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۵۸۰۱
رئیس دانشگاه فنی وحرفه‌ای استان یزد با اشاره به برگزاری اولین کنفرانس ملی مهارت ایران در روزهای آتی، لزوم بهره‌مندی از توانمندی‌ها و مهارت جوانان و دانشجویان در مقوله‌های مهارت‌آموزی و توانمندسازی در راستای تحقق شعار امسال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم را متذکر شد.
دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۳

«احمد محتشمی» با اشاره به برگزاری اولین کنفرانس ملی مهارت ایران در روزهای سوم و چهارم اردیبهشت ماه سال جاری توسط دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان بزرگ‌ترین سازه مهارتی- دانشگاهی کشور در تهران، تاکید کرد: نیروی کار ماهر با رشد اقتصادی و افزایش رشد تولید ناخالص ملی، کار و تولید رابطه دارد.
وی با اشاره به این که دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در سال‌های اخیر با توجه ‌به افزایش اهمیت تربیت نیروی فنی ماهر جهت کمک به پیشرفت اقتصاد، تمرکز خود را بر آموزش دانشجویان در زمینه‌های فنی معطوف کرده‌اند، بیان کرد: تئوری در دانشگاه فنی و حرفه‌ای به همراه کارآموزی و کار پروژه‌ای در کنار هم به دانشجویان ارائه می‌شود به طوری که ۷۰ درصد دروس عملی هستند و این کار به دانشجویان کمک می‌کند تا با اصول و رویکردهای کاری در شرایط واقعی آشنا شوند و مهارت‌های عملی لازم برای ورود به بازار کار را بیابند.
محتمشمی ضمن اشاره به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، بهره‌مندی از توانمندیها و مهارت جوانان و دانشجویان در مقوله‌های مهارت‌آموزی و توانمندسازی را ضروری دانست
وی بیان کرد: در همین خصوص دانشگاه فنی و حرفه‌ای به ‌عنوان بزرگ‌ترین سازه مهارتی کشور اقدام به برگزاری اولین کنفرانس با موضوع مهارت از ابعاد مختلف در کشور کرده است.
محتمشی گفت: این کنفرانس حاوی برنامه‌های علمی متنوعی شامل برگزاری سخنرانی‌های کلیدی، میزگردهای تخصصی و ارائه مقالات علمی و کارگاه‌های آموزشی است که پیرامون حوزه مهارت و از منظر حکمرانی آموزش عالی مهارتی به صورت علمی ـ تخصصی برنامه‌ریزی شده است. 
این مسئول محورهای اصلی کنفرانس را نیز شامل حکمرانی آموزش عالی مهارتی، آینده مشاغل و مشاغل آینده، مهارت آموزی و برنامه هفتم توسعه، نقش بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مطالعه تطبیقی جایگاه آموزش‌های مهارتی در ایران و جهان ذکر کرد.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر