بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۵۸۹۳
در راستای تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب و به منظور توسعه شهرستان باوی تفاهم‌نامه ایجاد بزرگترین شهرک صنعتی محور شمال خوزستان فی مابین شرکت شهرک‌های استان خوزستان و شرکت عمران شهر جدید رامین به امضا رسید.
چهارشنبه ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۳

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان در گفتگو با ایسنا به ضرورت گسترش و توسعه شهرک‌های صنعتی به ویژه در شهر‌های کمتر توسعه یافته اشاره کرد و گفت: با توجه به عدم وجود شهرک صنعتی در محور شمال خوزستان و جهت جلوگیری از گسترش واحد‌های صنعتی متفرقه در اراضی کشاورزی، تفاهم‌نامه‌ای فی مابین شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان برای گسترش و ایجاد شهرک صنعتی و به منظور رونق شهر جدید رامین و همچنین تشویق مردم به اسکان در این شهر با شرکت عمران شهر جدید رامین منعقد شد که می‌تواند شرایط را برای واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران و مشارکت عمومی فراهم کند.

علی مهدی پور با بیان این که شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان با تمام توان برای گسترش و توسعه شهرک‌های صنعتی و ایجاد شهرک‌های جدید آمادگی دارد، اظهار کرد: بر اساس این تفاهم شرکت عمران شهر جدید رامین ۲۵۰ هکتار از اراضی خود را به منظور ایجاد شهرک صنعتی در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان قرار خواهد داد.

وی با اشاره به موضوع ایجاد هشت شهرک و نواحی صنعتی جدید مصوب سفر ریاست جمهور به استان خوزستان افزود: یکی از شهرک‌های مصوب، شهرک صنعتی رامین در شهرستان باوی است که در فاز اول ۲۵۰ هکتار و تا سقف ۵۰۰ هکتار قابل توسعه خواهد بود.

در این زمینه:

چند شهرک صنعتی در باوی احداث می‌شود

مهدی پور با اشاره به ایجاد ناحیه صنعتی تخصصی سلامت و دارویی به مساحت ۴۰ هکتار در جوار شهر جدید رامین بیان کرد: در مصوبات سفر رییس جمهور ناحیه صنعتی تخصصی سلامت و دارویی مورد تایید قرار گرفته است که با همت این شرکت و شرکت عمران شهر جدید رامین در شهرستان باوی ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به موقعیت استراتژیک شهرستان باوی و همجواری با کلانشهر اهواز عنوان کرد: وجود اراضی حاصلخیر در همجواری با رودخانه همیشه خروشان کارون قابلیت منحصر به فرد کشت گیاهان دارویی را در شهرستان باوی فراهم کرده است.

مهدی پور ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با ایجاد این شهرک جدید علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری و تولیدکنندگان حوزه سلامت و دارویی با هماهنگی سازمان غذا و دارو در این شهرک مستقر شوند و گام موثری در ایجاد مشارکت عمومی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اشتغال فرآهم آورند.

وی عنوان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان از تمامی سازمان‌ها و ارگان‌های مربوطه درخواست می‌کند نسبت به صدور مجوزات لازم برای ایجاد شهرک صنعتی تسریع کنند.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر