بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۰۱۶
استاندار ایلام گفت: در دولت سیزدهم ۲۳۲ واحد از تعداد ۴۷۰ واحد نیمه ‌تعطیل در استان احیا و فعال شده و تمام انرژی ما در راستای چرخیدن چرخ کارخانه‌ها و واحد‌های نیمه فعال و ایجاد اشتغال در استان است. استاندار ایلام گفت: در دولت سیزدهم ۲۳۲ واحد از تعداد ۴۷۰ واحد نیمه ‌تعطیل در استان احیا و فعال شده و تمام انرژی ما در راستای چرخیدن چرخ کارخانه‌ها و واحد‌های نیمه فعال و ایجاد اشتغال در استان است.
شنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۶:۱۷

به گزارش بازارکاراز ایلام؛ حسن بهرام نیا در دیدار با سیدمجید هدایت مشاور و دستیار ویژه وزیر کشور در امور صنعت، افزود: استان ایلام، استانی غنی است که با این همه ظرفیت و پتانسیلی که در استان وجود دارد در آینده نزدیک از استان‌های برخوردار کشور خواهد بود.
وی اظهار داشت: استان ایلام ظرفیت‌های بسیار خوبی از جمله نفت، گاز، کشاورزی و  گردشگری سلامت دارد و با توجه به اینکه نزدیکترین مرز با کشور عراق است باید در این حوزه‌ها کار شود و استان نیز مورد توجه قرار گیرد.
استاندار ایلام تصریح کرد: در حوزه بهره‌وری چهار حوزه اصلی گردشگری، آب نفت و گاز مورد توجه بوده است و هیجده کمیته با این چهار بخش اصلی به منظور بهره‌وری و ارتقای تولید و رشد در استان بوده است.
بهرام نیا تاکید کرد: استان ایلام ظرفیت بسیار خوبی در حوزه نفت و گاز دارد و بخشی از این ظرفیت‌ها بالقوه و بخشی بالفعل است که باید از این ظرفیت‌ها در حوزه‌های پایین دستی و تامین خوراک صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی استان استفاده شود.
نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت یکی از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل استان، پتروشیمی ایلام و شرکت ارغوان گستر است که با حضور تیم وزارت کشور در استان انتظار می‌رود هر چه زودتر این ظرفیت‌ها به نتیجه برسد و شاهد ایجاد اشتغال در استان باشیم.
بهرام نیا با بیان اینکه در مهار آب‌های سطحی و جاری در سطح استان اقدامات قابل قبولی انجام  و سد میمه از پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصدی برخوردار است، افزود: در دولت سیزدهم در مهار آب‌های سطحی اقدامات بسیار ارزشمندی شده است و آبی که مهار می‌شود در صنعت، شرب و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به پارک پلی‌پروپیلن اظهار داشت: به زودی تیمی وارد استان می‌شود و واگذاری زمین‌ها در منطقه آزاد در دست اقدام است که فرصت خوبی برای صادرات، اشتغال و توسعه استان است و اشتغال قابل توجهی ایجاد خواهد کرد.
بهرام‌نیا بیان داشت: فاز اول سامانه گرمسیری تکمیل شده و فاز دوم نیز در آینده تکمیل می‌شود. پتروشیمی دره‌شهر در مرحله ‌نهایی برای آغاز کار اجرایی و پتروشیمی هلیلان ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با افتتاح این طرح‌ها تحولی در حوزه اشتغال، انرژی و تولید در استان ایجاد خواهد شد.
همچنین مشاور و دستیار ویژه وزیر کشور در امور صنعت در این دیدار گفت: استان ایلام ظرفیت بالایی در حوزه نفت و گاز دارد که در کشور اثرگذار است و می‌تواند در جهش تولید هم نقش‌آفرین باشد.
سید مجید هدایت افزود: طبق تاکید وزیرکشور، این سفر برای برای شناسایی مشکلات و بررسی ظرفیت‌های حوزه‌های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، صنعت، آب و پسماند انجام شد و در این سفر ظرفیت‌ها شناسایی و مشکلات احصا و در نشست و کارگروهی مشترک در مرکز، این مسایل و مشکلات مطرح و برای آن‌ها چاره‌اندیشی خواهد شد.
وی با بیان اینکه قرارگاه پیشرفت و توسعه منطقه‌ای تشکیل شد که موضوعات مهم و کلان هر منطقه در این قرارگاه مطرح و دنبال می‌شود،اظهار داشت:در حوزه آب تحولی در استان صورت گرفته است.
دستیار ویژه وزیر کشور گفت: پیگیری‌های لازم برای  فعال شدن چهار بازارچه مهران، هلاله شمالی، چیلات و چنگوله ادامه دارد ولی  ضروری است که کارگروه مشترک مرزی بین دو استان ایلام و استان‌های هم مرز ایلام در کشور عراق برای فعال‌سازی بازارچه‌ها  تشکیل شود تا بتوانیم در بازه زمانی مشخصی این بازارچه‌ها را فعال کنیم‌.

برچسب ها:

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر