بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۰۹۰
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: تاکنون ۳۰۵۴ کودک بین ۶ تا ۵۹ ماهه مشمول قانون حمایت از جمعیت در لرستان شناسایی شده‌اند. این شناسایی‌ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی لرستان در مراکز بهداشتی رشد کودکان براساس اندازه‌گیری از طریق آزمون وسع بوده است.
يکشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۳

فریبا، ولی پور در این رابطه اظهار کرد: پس از رصد کودکان، اگر اختلال‌هایی مانند لاغری، کوتاهی قد و کم وزنی داشته باشند و این شرایط نتیجه سوء تغذیه باشد و نه بیماری، وزارت بهداشت و به تبع آن دانشگاه علوم پزشکی لیست این افراد را در اختیار وزارت کار قرار می‌دهد تا از آن‌ها حمایت شود.

وی با بیان اینکه امسال روند شناسایی این کودکان از طریق مجموعه مراکز بهداشتی استان ادامه دارد، گفت: براساس این قانون کودکان بین ۶ تا ۵۹ ماهه از دهک‌های یک تا هفت حمایت می‌شوند که برای دهک یک تا پنج، ماهانه یک میلیون تومان و برای دهک‌های شش و هفت ماهانه ۶۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

ولی پور ادامه داد: به مادرانی که کودک کمتر از پنج ساله دارند و از اختلال لاغری، کم وزنی و کوتاهی قد ناشی از سوءتغذیه رنج می‌برند توصیه می‌شود به مراکز بهداشتی محل زندگی خود مراجعه تا پس از گذراندن مراحل آزمون وسع، آن‌ها را به اداره کار برای حمایت معرفی کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان افزود: مادران باردار و دارای کودک شیرخوار زیر دو سال نیز به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند تا پس از مشخص شدن دهک آن‌ها وضعیت حمایت از آن‌ها بررسی شود.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر