بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۳۰۴
نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت:
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس گفت: کشور از چند ناترازی اعم از ناترازی صندوق بازنشستگی، ارز و تسهیلات و ناترازی آب و انرژی رنج می‌برد که باید برای آنها چاره‌ای اندیشید.
چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۴

‌مصطفی طاهری امروز در افتتاحیه بیست و هشتمین کنفرانس بین‌المللی شبکه‌های توزیع نیروی برق که به میزبانی دانشگاه زنجان برگزار شد، اظهار کرد: سرعت پیشرفت صنعت با سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی یکی نیست و این موضوع ناترازی ایجاد کرده است؛ ۲۵ درصد تولید در سال به‌خاطر این ناترازی‌ها به تعطیلی کارخانه‌ منجر می‌شود، یعنی تولیدکننده هزینه می‌کند، ولی معضل آب و برق موجب تعطیلی واحد می‌شود.

 

وی بیان کرد: سال گذشته قانون مانع‌زدایی از صنعت برق تدوین شد که ناتزاری مالی را رفع کرد. وزارت نیرو با تصویب این قانون دیگر بار منفی ندارد و با به‌روز شدن این مسیر، راه برای صنعت نیرو بهتر می‌شود.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان اینکه در حوزه بهینه‌سازی در کشور منابع خوبی دیده شده است، افزود: مسؤولان و فعالان تولید باید از این منابع استفاده مناسب کنند. اگرچه بدهی دولت به صنعت برق زیاد است.

 

 

استاندار زنجان نیز در این کنفرانس گفت: در حوزه اقتصاد مسأله بهره‌وری نجات‌دهنده است.

 

محسن افشارچی با اشاره به نگاه منتقدانه در حوزه نیرو، بیان کرد: یکی از مشکلات کشور در حوزه بهره‌وری است، یعنی عامل این موضوع، اقتصاد نفتی بود که به آن تکیه کرده بودیم، حتی ساختار حکمرانی نیز بر این مبنا بود. 

 

وی ادامه داد: فرآیند و ساختارها در کشور به‌صورت غیربهره‌ور شکل گرفته است. باید به مردم فرصت تولید دهیم‌ و به جای تولید متمرکز به سمت تولید توزیع‌یافته حرکت کنیم.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه در تولید انرژی و مصرف مشکل داریم، افزود: در حوزه انرژی، اتفاق‌های خاصی در حال رقم خوردن است و باید از محل بهره‌وری نسبت به آن‌ها توجه داشته باشیم.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر