بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۳۳۴
رییس جهاددانشگاهی در نشست هم اندیشی روسا و اساتید منتخب دانشگاه‌های گلستان، این استان را در زمینه های گیاهان دارویی، دام‌های سبک و سنگین و گردشگری اسب ترکمن مستعد پیشرفت دانست و بر استفاده از توان این نهاد در توسعه این حوزه‌ها تاکید کرد.
پنجشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۸

به گزارش بازارکار از  روابط‌عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی پیش از ظهر پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت در دومین روز سفر به استان گلستان در نشست هم اندیشی روسا و اساتید منتخب دانشگاه ‌های استان اظهار کرد: باید با پژوهش و تحقیق این مسئله را ارزیابی کنیم که چرا استان گلستان با ظرفیت بالا و داشتن اساتید فرهیخته جز استان های کم برخوردار است و خیلی زود برای خروج از این وضعیت اقدام کنیم.
وی ضمن برشمردن اهداف جهاددانشگاهی بیان کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد دانش بنیان است که از ابتدای تشکیل تا به امروز کارهای تحقیقاتی بزرگی را در حوزه‌های پژوهش و فناوری، آموزش و کارآفرینی، فرهنگی، تجاری سازی انجام داده است.
رییس جهاد دانشگاهی اضافه کرد: این نهاد همواره پیشران در علم و فرهنگ بوده و توانسته با جمع کردن افراد نخبه نظیر زنده‌یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی، بنیان‌گذار پژوهشگاه رویان و سلول‌های بنیادی در ایران کارهای بزرگی را به ثمر برساند.
دکتر مسلمی نائینی بیان کرد: هم اکنون پژوهشگاه رویان جز برترین‌های کشور و ده پژوهشگاه برتر دنیا در حوزه درمان ناباروری است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه مرکز نخستی سانان توسط پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی در مرداد ماه که سالگرد جهاد دانشگاهی است راه اندازی می شود، گفت: با راه اندازی این مرکز که با تلفیق هوش مصنوعی و طبیعی به مطالعات مغز می‌پردازد و در جهان نمونه‌های کمی دارد با ترکیب علوم مهندسی و پزشکی خدمات ارزنده ای به مردم خصوصا سالمندان کشور ارائه می‌شود.
رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: جهاددانشگاهی با بیش از ۱۰۲ مرکز بزرگ و کوچک،دانشگاه علم و فرهنگ و علم وهنر و سه پارک علم و فناوری خدمت رسانی داشته و تلاش داریم پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی را به شهر علم و فناوری تبدیل کنیم.
دکتر مسلمی نائینی استان گلستان را در زمینه های گیاهان دارویی، دام سبک و سنگین و گردشگری اسب ترکمن مستعد پیشرفت و توسعه دانست و گفت: بنای جهاد دانشگاهی بر رفع مشکلات مردم است. 
وی تصریح کرد: در پارک ها می توانیم علاوه بر قرار دادن محلی برای پرورش استعداد دانشجویان با آموزش برند سازی محصولات، بازاریابی و تجارب سازی به دانشجویان را برای کسب درآمد پایدار آماده کنیم.
وی با اشاره به اینکه نقدینگی فراوان در کشور داریم و باید جهش تواید با مشارکت مردم از این سرمایه ها استفاده کنیم افزود: تولیدات علمی زیادی داشتیم ولی به دلیل نبود نقدینگی توسعه ندادیم که باید تولیدات را تبدیل به محصول کرده و به دنیا صادر کنیم تا نتوانند خاصل دسترنج ما را چند برابر به خودمان بفروشند.
 گفتنی است در این مراسم رییس جهاددانشگاهی به مناسبت گرامیداشت روز معلم و مقام استاد از اساتید منتخب دانشگاهی که در طرح‌های جهاددانشگاهی همکاری داشته‌اند، تجلیل کرد.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر