بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۴۱۵
رییس اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش:
رییس اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر ضرورت دسترسی به اطلاعات نیروی کار، گفت: متاسفانه اطلاعات لازم از نیروی کار فعال بخش خصوصی در جزیره کیش در دسترس نیست.
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۷

وحید اسناوندی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: سال ۱۳۹۱ یک سامانه برای ثبت اطلاعات نیروهای کار فعال در جزیره کیش راه اندازی شده که با بررسی‌های انجام شده مشخص شد که سامانه کارآمدی نیز است؛ اما متاسفانه طی یک دهه گذشته کارفرمایان رغبتی برای ثبت اطلاعات کارکنان خود در این سامانه نداشتند.
وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با جوامع اصناف برای سوق کارفرمایان جهت ثبت اطلاعات لازم در این سامانه بیان کرد: اعلام شده که اداره کار بر اساس اطلاعات ثبت شده در این سامانه خدمات لازم را ارائه خواهد داد؛ ما به دنبال آن هستیم که اطلاعات نیروی کار جزیره کاملا شفاف باشد تا بتوان برنامه ریزی لازم جهت ارائه خدمات لازم را انجام داد.
رییس اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه در این جزیره با فقر نیروی انسانی با مهارت برای بخش خصوصی مواجه هستیم، افزود: موسسات کاریابی در جزیره کیش که تقریبا تعطیل یا نیمه تعطیل بودند بار دیگر فعال شدند.
وی اضافه کرد: بهمن ماه سال گذشته یک نمایشگاه مهارتی در جزیره کیش برگزار شد که برخی از موسسات کاریابی استان‌های دیگر نیز در این نمایشگاه حضور داشتند؛ ما با بهره مندی از این نمایشگاه و ارتباط گیری با موسسات کاریابی، از ظرفیت استان‌های دیگر نیز برای تامین نیروی کار متخصص بخش خصوصی در کیش بهره مند شدیم.
اسناوندی در پاسخ به اینکه «چه تعداد نیروی کار متخصص در جزیره کیش برای بخش خصوصی نیاز است؟»، گفت: طبق آخرین ارزیابی این رقم به یک هزار و ۵۰۰ نفر می‌رسید که ۷۰۰ نفر از این تعداد با تلاش‌های انجام شده، تامین شده است.
وی با بیان اینکه ۸۰ درصد از نیروی کار جزیره در حوزه خدمات گردشگری فعال است، اظهار کرد: هفت درصد در حوزه کشاورزی و ۱۳ درصد نیز در حوزه صنعت مشغول به فعالیت هستند.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر