بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۴۲۹
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه جامعه کارگری باید مورد تکریم و احترام قرار گیرد، اظهار کرد: این احترام باید تنها مختص یک روز در سال نباشد بلکه در طول سال این تکریم صورت پذیرد.
دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۲

جامعه کارگری باید مورد تکریم و احترام قرار گیرد

به گزارش بازار کار، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، روز یکشنبه، 16 اردیبهش ماه، در آیین گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر و تجلیل از منتخبان منطقه آزاد ارس، با تاکید بر اینکه جامعه کارگری باید مورد تکریم و احترام قرار گیرد، اظهار کرد: این احترام باید تنها مختص یک روز در سال نباشد بلکه در طول سال این تکریم باید صورت پذیرد. کار و کارگر باید به یک ارزش جاری تبدیل شده و همه خود را به معنای واقعی مدیون کارگر بدانند.

وی گفت: نگاه اسلام به کارگر، نگاه قدرشناسانه است ولی نگاه نظام‌های سرمایه‌داری به کارگران نگاه بهره‌گیرانه و استثمارگرانه است.

آل هاشم، با بیان اینکه ارزشمندی کارگر در مرحله اول ناشی از کار است، گفت: جهش تولید با مشارکت مردم که توسط مقام معظم رهبری به‌عنوان شعار سال جدید نامگذاری شده است بدون تلاش کارگران امکان‌پذیر نیست.

امام جمعه تبریز، ادامه داد: دولت و مجلس برای بهبود کسب و کار توان مضاعف را بکار گیرند و برای تحقق این امر شعار کافی نیست و کارگران انتظار دارند اقدام عملی رخ دهد. تامین امنیت شغلی جز مسائل مهم جامعه کارگری است و حقوق و مزایای کارگر متناسب با شرایط اقتصادی باید در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه معیشت یکی از دغدغه‌های جامعه کارگری است، تصریح کرد: باید به تامین مسکن کارگران و ساماندهی قراردادهای کار توجهی بیشتری کرد. کارگر و کارفرما دو بال پرواز هستند که دولت و مجلس باید با سیاست‌گذاری درست رابطه منصفانه بین این دو بال را ایجاد کند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، تاکید کرد: انتخاب منطقه آزاد ارس به‌عنوان منطقه آزاد برتر بین مناطق آزاد کشور در سایه تلاش کارخانجات مستقر در منطقه، تلاش مدیران و کارگران این واحدها و مدیریت سازمان منطقه آزاد ارس است که هم‌اکنون شاهد پیشرفت این منطقه هستیم.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر