بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۵۵۵
 جمعی از نیروهای شرکتی و پیمانکاری مجتمع مس سرچشمه وابسته به شرکت ملی مس روز سه شنبه در اعتراض به آنچه پیگیری مطالبات خود در زمینه همسان سازی حقوق خواندند مقابل دفتر مدیر این مجتمع تجمع کردند.
پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۱

به گزارش بازارکار از ایرنا، اعتراض و درخواست تجمع کنندگان اجرای دقیق خواسته کارگران در طرح همسان سازی و میزان پرداخت حقوق و دستمزدشان در مقایسه با سایر نیروهای رسمی شرکت مس اعلام و این تجمع ها در شرایطی شکل گرفته که گفته شده این شرکت طرحی را به عنوان همسان سازی اجرایی کرده است.
دهشیری یکی از نمایندگان کارگران معترض در شرکت همگامان مس از پیمانکاران مجتمع مس سرچشمه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که شرکت مس طرح همسان سازی حقوق را اجرا کرده بود اما این طرح آنگونه که باید اجرا نشد

وی مدعی شد: بر اساس خواسته کارگران در این طرح بایستی ۸۵ درصد کل دریافتی نیروهای رسمی به نیروهای پیمانکاری پرداخت شود اما شرکت مس ۸۵ درصد را از احکام کارکنان لحاظ کرده است.
این فرد افزود: بایستی رقم پرداختی نیروهای شرکتی به بالای ۳۵۰ میلیون ریال در ماه می رسیده که با این روش به بالای ۲۲۰ میلیون ریال رسیده و در این اوضاع اقتصادی تفاوت زیادی بین نیروهای پیمانکاری و رسمی وجود دارد.
وی ادامه داد: بحث دیگر کارگران این بود که نیروهای ما سر جای خودشان اشتغال به کار ندارند، آنان با قرارداد نیروهای خدماتی سرکار آمدند اما امور فنی و تخصصی شرکت مس را انجام می دهند.
پاسخ اداره کار
رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان رفسنجان نیز در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: تجمع کنندگان تعدادی از نیروهای شرکت همگامان مس بودند که بابت طرح ساماندهی مشاغل و همسازی حقوق مشکلاتی داشتند و دست به تجمع زده بودند.
محمود شریفی با بیان اینکه طرح همسان سازی حقوق به صورت مرحله به مرحله توسط شرکت مس در حال اجراست افزود: این طرح در شرکت همگامان مس نیز اجرایی شده و ما در حال بررسی موضوع هستیم که ببینیم مشکل کار کجاست.
وی ادامه داد: براین اساس نیروهای پیمانکاری درصدی از حقوق و مزایای نیروهای رسمی شرکت مس را دریافت خواهند کرد.
عباس فخرآبادی معاون پشتیبانی مجتمع مس سرچشمه نیز گفت و گو با خبرنگار ایرنا را به زمانی دیگر موکول کرد.
تجمع های کارگران پیمانکاری شرکت مس در سرچشمه در سال های گذشته نیز سابقه داشته است.
شهرستان رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.


ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر