بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۵۶۵
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار وزیر اقتصاد،
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به رابطه تنگاتنگ اقتصاد و فرهنگ در جامعه اظهار داشت: اقتصاد و فرهنگ در جامعه مکمل یکدیگر هستند ولذا باید به مسائل کشور هم نگاه فرهنگی و هم نگاه اقتصادی داشته باشیم.
جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۷

به گزارش بازار کار، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت:‌ عده‌ای معتقدند که فرهنگ می‌تواند در سایر مسائل مانند یک چتر عمل کند، به عنوان نمونه اگر پرهیز از اسراف و مصرف اعتدالی در جامعه نهادینه شود، اثرات اقتصادی خوبی در پی خواهد داشت و عده‌ای دیگر معتقدند اگر فقر در جامعه‌ای نهادینه شود، کفر را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: بنابراین این دو مکمل یکدیگر هستند، اگر باورهای اعتقادی جامعه سست و فرهنگ دچار ولنگاری شد، آسیب‌هایی سنگینی را در پی خواهد داشت و از طرف دیگر نیز اگر اقتصاد در جامعه مشکلاتی ایجاد کند، ممکن است دشمن بتواند میان مسئولین و مردم که سرمایه‌های این انقلاب هستند، فاصله ایجاد کند.

وی با اشاره به شعار سالجاری ابراز داشت: امسال نیز تکیه رهبر معظم انقلاب در شعار سال، مانند سال‌های گذشته، بر مسئله اقتصاد و تولید است و مطرح شدن «مشارکت مردم» در شعار سال پیام بسیار روشنی را برای کسانی که سکان دار اقتصاد کشور هستند در پی دارد.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود لزوم تسهیل روند فعالیت‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت:‌ نباید بروکراسی اداری و روند دریافت یک مجوز به قدری طولانی شود که سرمایه‌گذاران در میانه راه دلسرد شوند؛ چرا که در این صورت آنان سرگردان وارد عرصه‌هایی می‌گردند که به اقتصاد ضربه می‌زند و منجر به افزایش قیمت در یک حوزه مانند مسکن یا خودرو می‌گردد.

وی افزود: تصدی‌گری دولت در مسئله تولید تا حدی مناسب است و آن نظارت دقیق برای ورود سرمایه‌های مردم در تولید سودبخش برای کشور است، باید برای سرمایه‌گذاران آرامش خاطر فراهم شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به مسئله مالیات ستانی در جامعه اظهار داشت: مردم در سختی‌ها و شادی‌ها کنار ما هستند و ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که دشمن نتواند رابطه ۴۵ ساله مردم و نظام را از بین ببرد.

وی تصریح کرد: معتقدیم که نفت ثروتی است که باید برای نسل‌های آینده نیز حفظ شود؛ اما در وصول مالیات باید دقت لازم صورت گیرد و رضایت عامه مد نظر باشد. تمام هنر ما باید این باشد که رضایت مندی جامعه را داشته باشیم.

استاد حوزه علمیه قم ابراز داشت: باید تدبیری اندیشیده شود که مالیات هر منطقه در همان جا مصرف شود و این مسئله به اطلاع آن مردم نیز برسد تا احساس کنند که سود مالیات به جیب خود آنان می‌رود.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی، گزارش مختصری از برنامه‌های اقتصادی دولت و اقدامات انجام شده برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور ارائه کرد و اظهار داشت: سال گذشته تلاش دولت متمرکز بر رشد تولید و کاهش تورم بوده است و در این حوزه، پیمان‌های بین المللی بسیار کمک کرد تا وضعیت نا مساعد تورمی مقداری بهبود یابد اگر چه همچنان مورد تأیید دولت نیست.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر