بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۵۷۱
استاندار آذربایجان‌شرقی، با اشاره به عزم جدی دولت، مجلس و مدیران استانی برای اجرای برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه، گفت: برای رسیدن به مرحله پایداری این دریاچه، تلاش زیادی لازم است و اتحاد، یکپارچگی و همدلی دولت، مجلس و آحاد مردم را می‌طلبد.
جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۹

احیای کامل دریاچه ارومیه نیازمند اتحاد دولت، مجلس و مردم است

به گزارش بازار کار، به نقل از روابط عمومی استانداری، مالک رحمتی، استاندار آذربایجان‌شرقی، روز پنجشنبه، ۲۰ اردیبهشت‌ماه، در جریان بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه به همراه رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس،  با اشاره به عزم جدی دولت، مجلس و مدیران استانی برای اجرای برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه، گفت: برای رسیدن به مرحله پایداری این دریاچه، تلاش زیادی لازم است و اتحاد، یکپارچگی و همدلی دولت، مجلس و آحاد مردم را می‌طلبد. 

وی اظهار کرد: برای احیای دریاچه ارومیه چندین کار مهم ازجمله رهاسازی آب باید انجام شود که امسال با توجه به وعده دولت، همه توان دولت، وزارت نیرو، مجلس و مجموعه مدیران استانی برای این کار بسیج شده است.

رحمتی، ادامه داد: امروز دریاچه ارومیه با داشتن ۲,۵ میلیارد مترمکعب آب، تقریباً به حالت عادی برگشته و امیدواریم تا مرحله پایداری که بیش ار ۱۶ میلیارد مترمکعب آب لازم است، همه کمک کنند تا این کار انجام شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه هنوز آغاز کار احیای دریاجه ارومیه است و تا رسیدن به مرحله پایداری باید تلاش زیادی کرد، افزود: امروز نیازمند یک اتحاد و یکپارچگی و همدلی هستیم و دولت، مجلس و آحاد مردم باید کمک کنند تا در این راستا اقدامات مناسبی انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بازدیدهای میدانی و پیگیری‌هایی که نمایندگان مجلس برای تامین منابع مورد نیاز انجام می‌دهند و فعالیت‌های شبانه‌روزی دولت و سازمان‌های مرتبط برای رساندن آب به پیکره دریاچه و کمک تشکل‌های مردمی، همه و همه می‌توانند در احیای دریاچه ارومیه موثر باشند.

استاندار آذربایجان شرقی برداشت‌های غیرمجاز را یکی از چالش‌های احیای دریاچه ارومیه برشمرد و گفت: هر اقدام خوبی که دولت انجام می‌دهد با برداشت‌های غیرقانونی و حفر چاه‌های غیرمجاز با چالش مواجه می‌شود که در این زمینه، فعالان و تشکل‌های مردم‌نهاد می‌توانند با نظارت و فرهنگ‌سازی به کمک دریاچه ارومیه بشتابند.

وی اتمام عملیات اجرایی مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز را یکی از مباحث مهم در زمینه احیای دریاچه ارومیه دانست و گفت: بیش از ۱۲۰ میلیون مترمکعب آب برای انتقال به دریاچه ارومیه از این تصفیه‌خانه برنامه‌ریزی شده است.

رحمتی افزود: این پروژه در سال ۹۵ شروع شده و یک پروژه ۳۶ ماهه بوده که تا انتهای سال ۹۸ باید تمام می‌شد، اما متاسفانه دولت‌های قبلی خیلی از کارها را انجام نداده‌اند و الان نمی‌شود تبعات آن را جبران کرد.

وی اظهار کرد: کل این پروژه با ۱۸۲ میلیارد تومان اعتبار قابل انجام بود؛ اما تاکنون بیش ار ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و نیاز به ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر برای افتتاح بخش مایع و سه هزارمیلیارد تومان هم برای مرحله پایانی طرح یعنی بخش لجن نیاز است.

رحمتی گفت: بخش مایع، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تزریق ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح خواهد شد که امیدواریم با کمک مجلس در تامین منابع لازم به زودی شاهد افتتاح آن باشیم.

 استاندار آذربایجان‌شرقی، خاطرنشان کرد: آن‌چه تاکنون برای احیای دریاچه ارومیه انجام شده در نتیجه اتحاد، انسجام و اراده جمعی دولت، مجلس، مدیران استانی و مردم بوده و امیدواریم خوشحالی مردم از وضع موجود دریاچه، با احیای قطعی دریاچه کامل‌تر شود.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر