بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۶۰۹
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان خبر داد
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: هیئت مدیریت منطقه اینچه برون شکل گرفته است و تعداد یک هزارو ۶۰۰ واحد تولیدی اعلام سرمایه‌گذاری کرده‌اند که با راه‌اندازی این منطقه ۴۷ هزار اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری ایمنا از گلستان، سیدمهدی مهیایی،در جمع خبرنگاران اظهار کرد: منطقه اینچه برون یکی از شاهراه‌های حیاتی استان است که هم اکنون هیئت مدیریت آن شکل گرفته است و تعداد یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی اعلام سرمایه‌گذاری کرده‌اند که با راه‌اندازی این منطقه ۴۷ هزار اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی افزود: اعتبارات شهرداری‌های استان طی دو سال اخیر دولت سیزدهم از مبلغ یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده که رشد ۱۱۱ درصدی داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان ادامه داد: از تعداد ۳۵ شهرداری استان تعداد ۲۰ شهرداری رتبه عالی و ۱۵ شهرداری رتبه خوب دریافت کردند.

وی اضافه کرد: اولویت استان در دولت سیزدهم اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بود که از تعداد یک هزار و۲۰۰ پروژه نیمه تمام تعداد ۸۰۰ پروژه تکمیل شده است.

مهیایی گفت: استان‌ها موظف هستند پروژه‌های عمرانی را که به بهره‌برداری می‌رسند در سامانه (منتاک) ثبت کنند و گلستان جزو پنج استان اول کشور به واسطه تخصیص اعتبارات هستیم.

وی تصریح کرد: در سفر اول رئیس‌جمهور ۱۱۸ مصوبه با اعتبار ۱۱۳ میلیارد تومان در حوزه عمرانی انجام شد که مبلغ پنج هزار میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان عنوان کرد: در سفر دوم رئیس‌جمهور افزون بر ۱۳ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان بود که جمع دو سفر افزون بر ۲۵ همت به اعتبارات استانی افزایش پیدا کرده است که در طول چهار سال تخصیص پیدا می‌کند.

وی افزود: در حوزه راه‌های استان، مبلغ چهار هزار میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است و با توجه به اینکه گلستان یکی از استان‌های حادثه‌خیز جاده معرفی شده از تعداد ۹۵ نقطه پرخطر و پر حادثه ۴۷ نقطه رفع خطر شد که موجب کاهش ۶۰ درصدی تصادفات در نوروز ۱۴۰۳ شد.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر