بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۶۶۱۶
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده مطرح کرد: پیشرفت مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان قم در دستور کار سفر ریاست جمهوری به استان قم قرار گرفت.
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۹

به گزارش  بازارکار از روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قم، انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده امروز 20 اردیبهشت از مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان قم بازدید و مورد استقبال دوقلوهایی که با روش‌های کمک باروری این مرکز به دنیا آمده بودند قرار گرفت.
در این بازدید لیلاناصرپور  معاون پژوهشی  جهاددانشگاهی بیان کرد: این مرکز اولین مرکز درمان ناباروری در استان قم تحت نظر مرکز رویان با همت دکتر آشتیانی در سال 1378 تاسیس شد و در سالهای بعد گسترش پیدا کرد و نه تنها بیمارانی از داخل شهر و کشور بلکه بیمارانی از سایر کشورها را نیز پذیراست.
وی افزود: تاکنون با تلاش و کوشش کادر این مرکز و تیم تحقیقاتی و تمرکز بر رضایت مراجعه کنندگان، ۶۰ هزار خدمت به ۱۰ هزار زوج ناباور با ۳۵ درصد موفقیت درمان انجام شده و به دلیل رعایت کامل حدود شرعی در این مرکز ما شاهد اعتماد فراوان بیماران و در نتیجه حضور بیمارانی حتی از آمریکا و اروپا بودیم.
ناصرپور تصریح کرد: طبق مصوبه جوانی جمعیت، تسهیل در امور مراجعین در جهت جوانی جمعیت نیازمند فراهم بودن پکیج خدماتی کامل است که با فراهم شدن تجهیزات در این مرکز می توانیم خدمات کامل در بخش پاتولوژی و آزمایشگاهی را در این حوزه ارائه دهیم، همچنین لازم است دستورالعمل های صدور مجوزها اصلاح شود.
خزعلی نیز ضمن بازدید از قسمت های مختلف و اطلاع از اقدامات این مرکز، بیان کرد: حضور حضرت معصومه(ص) منشا خیرات و برکات در شهر قم است و از برکت وجود این بزرگوار، خدمات بسیار خوبی در این مرکز به جهت مورد اعتماد بودن از نظر فقهی به مردم ارائه می‌شود که طبق آمار این مرکز جزء موفقترین مراکز درمان ناباروری است و امیدواریم با پیگیری و اجرای قوی تر قانون جوانی جمعیت، کارها تسهیل شود.
در امر درمان ناباروی حتما مسائل شرعی رعایت  و با اصلاح قانون، مسائل دلالی و بهداشت نیز بیشتر مورد توجه قرار گیرد، همچنین در بحث اهدا جنین پشتیبانی‌های لازم انجام شده تا کار راحت‌تر انجام شود و نسبها بدون درج در شناسنامه حفظ شود و بانک اطلاعاتی اهدا نیز حتما مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: در راستای قانون جوانی جمعیت، درمان ناباروری در قانون مدنظر قرار گرفته است و بودجه نیز تخصیص پیدا کرده است؛ لذا دولت اهتمام به گسترش این مراکز و ایجاد شرایط مناسب و پشتیبانی از مراکز ناباروری را مدنظر دارد و در این سفر نیز بودجه‌ای برای پیشگیری از سقط و درمان ناباروری در نظر گرفته شده است که امیدواریم زودتر جذب شود، همچنین در خصوص ازدواج دیرهنگام دختران در برنامه هفتم، فراهم کردن شرایط فریز تخمک برعهده دولت بوده و به صورت مرحله ای انجام خواهد شد تا در نهایت به طور کامل همه دختران دهه شصت تحت پوشش طرح قرار بگیرند.
در ادامه این بازدید نیز تفاهم نامه همکاری مشترک جهاددانشگاهی قم و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری قم با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور امضا شد و حیاتی رئیس جهاددانشگاهی قم نیز با تشکر از حضور معاون امور زنان ریاست جمهوری در مرکز درمان ناباروری، بیان کرد: در سال گذشته جهاددانشگاهی قم برای مرکز درمان ناباروری کشور دبیرخانه تشکیل داد و همایشی تحت عنوان بررسی اخلاقی، فقهی و و حقوقی درمان ناباروری برگزار شد که خروجی آن به کل کشور تسری داده شد.
وی افزود: در سال ۱۴۰۰ اعتباری از مرکز ستاد اجرایی فرمان امام برای این مرکز دیده شد که به نتیجه نرسید، لذا درخواست داریم در این سفر این بودجه پیگیری و اجرا شود تا با عنایتی که به این مولود انقلاب و محصولات این مرکز دارید، خدمات بیشتر و گسترده‌تر مفید فایده واقع شود.در پایان این بازدید نیز خزعلی معاون رئیس جمهور بر تحقق تخصیص بودجه مورد نیاز این مرکز در سال جاری تاکید کردند.
 

کلید واژه ها: مرکز درمان ناباروری خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده جهادانشگاهی استان قم
همرسانی : تلگرام واتس اپ سروش ایتا
نظر شما :


دسته‌های اخبار
تاپ خبر تجاری سازی و اقتصاد دانش بنیان آموزش و کارآفرینی پژوهش و فناوری فرهنگی عمومی


 

ارسال نظرات