بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۶۳۲
مشاور عالی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح:
مشاور عالی قرارگاه مهارت‌آموزی سربازان نیروهای مسلح گفت: پوشش آموزش مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای کارکنان وظیفه نیروهای مسلح از یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر گذشت.
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۸

به گزارش بازارکار از روابط عمومی نیروی زمینی سپاه، سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح در همایش نظارتی فرماندهان قرارگاه‌های مهارت آموزی استان تهران که در ستاد نیروی زمینی سپاه برگزار شد، افزود: ستاد کل نیروهای مسلح همسو با راهبرد کلان نظام، بخشی از امکانات و نیروی انسانی خود را برای مهارت آموزی عمومی و تخصصی جوانان، پای کار آورده است.
وی اظهار داشت: با توجه به متوسط ورودی سالانه ۳۲۰ هزار سرباز به نیروهای مسلح، آموزش های عمومی و تخصصی شغلی آنان برای ارتقای توانمندی و مهارت های شغلی با تشکیل قرارگاه مهارت آموزی در کل نیروهای مسلح آغاز شد.
مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه گفت: از آغاز به کار این قرارگاه تاکنون بیش از ۸۵۰ هزار نیروی جوان واجد شرایط از آموزش های مهارتی و تخصصی متناسب با بازار کار و بیش از ۸۰۰ هزار نفر نیز از آموزش های عمومی سبک زندگی، سواد مالی و حقوقی، امداد نجات، سواد رسانه و کسب و کار بهره مند شدند.
سردار کمالی گفت: با گسترش کیفی و کمی آموزش های شغلی و مهارتی سربازان، مصمم به اجرای حداکثری سهم خود در اجرای سند ملی مهارت آموزی هستیم.
وی افزود: به موازات پیگیری و استمرار این آموزش ها، روند تسهیل در اشتغال و به کارگیری جوانان و دادن وام به آنان هم پیگیری شده است به طوری که تا کنون به بیش از ۲۰۰ هزار نفر از آنان، تسهیلات یک تا یک و نیم میلیارد ریالی اختصاص پیدا کرده است و روند افزایش این تسهیلات را با کمک دولت و مجلس دنبال می کنیم.
سردار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در این نشست که به میزبانی نیروی زمینی سپاه در ستاد این نیرو برگزار شد، در گزارشی از افزایش ۱۳۲ درصدی پوشش آموزش های مهارتی سربازان خبر داد.
وی سهمیه ابلاغی سال ۱۴۰۲ نیروی زمینی برای آموزش حرفه ای و مهارتی سربازان را ۲ هزار و ۴۲۵ نفر و تعداد محقق شده را ۳ هزار و ۲۰۳ نفر عنوان کرد.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر