بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۶۳۹
معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی
معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات اقوام در پارک ملت گرمدره خبر داد
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۸

به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز، ژیلا خدادادی اظهار کرد: این نمایشگاه در ۸۰ غرفه شامل حدود ۴۵ غرفه صنایع دستی و بیش از ۳۵ غرفه سوغات استان‌ها دایر است.  
معاون صنایع‌دستی استان البرز رشته‌های صنایع‌دستی موجود در این غرفه‌ها را شامل گلیم‌بافی، سفال و سرامیک، میناکاری، قلمزنی، تراش سنگ‌های قیمتی، گیوه بافی، چرم دستدوز و... عنوان کرد و گفت: برخی از این غرفه‌ها علاوه بر فروش صنایع‌دستی به صورت کارگاه زنده به فعالیت می‌پردازند.
به گفته او غرفه‌های سوغات استان‌های مختلف از جمله کرمان، قم، اصفهان، شیراز، یزد و ... نیز در این نمایشگاه حضور دارند و علاوه بر آن سیاه چادر بختیاری نیز با ارائه خوراک محلی از جمله آش و نان محلی در نمایشگاه برپاست.
خدادادی برگزاری موسیقی اقوام مختلف از جمله لر، آذری، کرد و کرمانج را از بخش‌های دیگر این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات اقوام تا پایان اردیبهشت هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب در محل پارک ملت گرمدره برپا است.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر