بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۶۴۰
معلمان مهرآفرین از بلاتکلیفی وضعیت تبدیل استخدامی خود گلایه دارند. سخنگوی وزارت آموزش و پرورش این وعده را داده است که رایزنی با سازمان اداری و استخدامی برای صدور کد استخدام معلمان مهرآفرین ادامه دارد.
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۸

معلمان مهرآفرین (حدود ۷۰ هزار نفر از معلمان شاغل در مدارس) که جزو نیرو‌های پیمانی وزارت آموزش و پرورش هستند، حدود یک دهه است در انتظار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود هستند.
پیش از این محرومیت آن‌ها از رتبه‌بندی خبرساز شده بود که در نهایت با ورود مجلس و اضافه کردن بندی به آیین‌نامه، معلمان مهرآفرین هم مشمول رتبه‌بندی شدند.
تعدادی از معلمان مهرآفرین گفتند: این معلمان همچنان بعد از ۱۳ سال در وضعیت پیمانی قرار دارند البته با پیگیری نمایندگان در قانون اصلاح بودجه لایحه ترمیم حقوق مصوب سال ۱۴۰۱، وزارت آموزش و پرورش موظف شد که برای معلمان مهرآفرین کد استخدامی صادر کند، اما به بهانه‌هایی از جمله آمار نامشخص و عدم تبدیل وضعیت پیمانی به رسمی این موضوع متوقف شده است.

این معلمان مطرح کردند: چرا وقتی تبدیل وضعیت و استخدام قطعی معلمان مهرآفرین هیچگونه بار مالی برای دولت ندارد، هیچ اقدام عملی دراینباره انجام نمی‌شود.

در همین ارتباط علی فرهادی؛ سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای صدور کد استخدامی معلمان مهرآفرین با سازمان اداری و استخدامی در حال مذاکره هستیم، برای تعدادی از این معلمان کد مستخدم صادر شد، اما روند کار به دلیل مشکلات سامانه سازمان اداری و استخدامی مدتی متوقف شده بود که اکنون با رفع مشکل، تلاش می‌کنیم کد مستخدم را برای ۳۵ هزار معلم مهرآفرین باقی مانده دریافت کنیم.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر